سرمقاله

راه‫های کاهش اثرات مخرب مصوبه اخیر مجلس!

محمدعلی وکیلی

گروه سیاسی - خطیب موقت جمعه تهران گفت: باید برجام را تمام شده بدانیم و دیگر در جلسات عمومی مطرح نشود و بدانیم که اگر خیر یا شر، کم یا زیاد و خوب یا بد بوده است دیگر باید آن را تمام شده تلقی کنیم و باید پیگیر حقوقمان در برجام باشیم.
آیت‌الله احمد جنتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه برجام در مجلس بررسی شد، گفت: برخی خیال می‌کنند مجلس برجام را تصویب کرده است در حالی که برجام در شورای عالی امنیت ملی مطرح شده و آنها نظر داده و تایید کرده‌اند یعنی هنوز به امضا و تایید رهبری نرسیده و کاری که مجلس کرد در حاشیه برجام بود. یعنی دولت را موظف کرد در اجرای برجام اقدامات مناسبی در قبال آمریکا داشته باشد.جنتی با بیان اینکه نمایندگان واقعاً در بررسی برجام زحمت کشیدند و اشاره به اینکه پسامدهای برجام را باید در نظر داشته باشیم، افزود: باید مراقب باشیم؛ طرف ما عهدشکن است و هزار بهانه می‌آورد تا به پیمانش وفادار نماند. پس باید همین قدر که توافقنامه به ما امکان می‌دهد حداکثر استفاده را از آن ببریم. امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه رسانه‌ها و رسانه ملی در رابطه با برجام اطلاع‌رسانی خوبی داشتند و مردم نیز در صحنه بودند، گفت: لغو تحریم‌ها فلسفه برجام است و باید جدی گرفته شود. اگر تحریم‌ها لغو شود برجام به نتیجه رسیده است اما اگر آنها شانه خالی کردند باید بگوییم که برجام به کلی نتیجه نداده و بی‌فایده است.
وی با تاکید بر اینکه دولت باید در موضوع برجام قاطعیت نشان دهد و در این زمینه نباید برخوردهای افراطی و تفریطی داشته باشیم،‌ افزود: امیدوارم اشتباه کرده باشم اما به نظر من برجام و موفقیت‌هایی که طرف ما به دست آورد گام اولشان بود و اگر مقاومت نکنیم سراغ موضوعات دیگر می‌روند و می‌گویند اسرائیل را به رسمیت بشناسید، حقوق زن و مرد را مساوی کنید، حکم قصاص را بردارید، ازدواج همجنسان را تایید کنید و ارتباط خود را با حزب‌الله لبنان و سوریه و عراق قطع کنید.جنتی با اشاره به اینکه نقشه آمریکایی‌ها حاکم شدن بر منطقه و ایران است، گفت: می‌خواهند سوریه، لبنان، عراق سپس ایران را قبضه کنند و در داخل نیز به دنبال نفوذ برای رسیدن به اهدافشان هستند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه می‌خواهند در مراکز تصمیم‌سازی مثل مجلس نفوذی‌های خود را بفرستند، تصریح کرد: در دولت نیز مراکز تصمیم‌سازی غیر از هیات دولت به عنوان زیرمجموعه وجود دارد که می‌خواهند در آنها نفوذ کنند و قصد حاکم کردن فرهنگ غربی را دارند که ان‌شاءالله این آرزوها را به گور خواهند برد.جنتی با اشاره به اینکه تعداد کشته‌ ها در منا حدود 400 نفر اعلام شده و تقریباً 65 نفر نیز مفقود شده‌اند، تصریح کرد: این نشان بی‌کفایتی قطعی آل سعود است و حتماً‌ باید کمیته حقیقت‌یابی تشکیل شود اما من مطمئنم تا وقتی آمریکا از آل سعود پشتیبانی می‌کند، کمیته حقیقت‌یاب نیز در آخر قطعنامه‌ای صادر کرده و آنها را محکوم می‌کند و والسلام.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه خدا عزت رهبرمان را زیاد کند که آل سعود را به عکس‌العملی سخت و محکم تهدید کرد، گفت: باید حادثه منا توسط دستگاه قضایی و دولت پیگیری شود و نگذارند این اتفاق فراموش شود.
آیت‌الله احمد جنتی با اشاره به تشییع معنادار مردم همدان در مراسم شهادت سردار همدانی، گفت: مردم در این موقعیت‌ها نشان می‌دهند که چه می‌خواهند و چه کسانی را دوست دارند، یعنی سپاهیانی که سینه سپر می‌کنند و در گرداب شهادت می‌روند را دوست دارند و نمی پذیرند که نسبت به آنها سوءنیت وجود داشته باشد. پس همه باید بدانند که مردم چه می‌خواهند و خود را از مردم جدا نکنند.امام جمعه موقت تهران گفت: نگذاریم خون شهدایمان پایمال شود و دشمن بر ما غلبه کند چون اگر دشمن بیاید ایران کربلا می‌شود و خوب است در ایام عاشورا فلسفه ولایت فقیه و فلسفه پیروزی‌های دشمن در اول اسلام معلوم شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام