سرمقاله

پیش‌زمینه رسیدن به زنجیره ارزش تولید جهانی

پیمان مولوی

ویراژهای سرسام آورشان چنان گوش خراش و دلهره‌آور است که با هر ویراژی لعن و نفرینی را به دنبال می‌آورد اما آنها بی‌توجه به آه و نفرین‌هایی که می‌شنوند، همچنان بی‌مهابا می‌تازند و ابایی از مردم‌آزاری ندارند.
ویراژهای سرسام آورشان با گوش هر انسانی آشناست، آنها در هر کوچه و برزن، خیابان یک طرفه، پیاده‌رو و هر جایی که بتوانند برای خود راهی باز می‌کنند و از این قانون‌گریزی ابایی ندارند چون خود را حکمرانان سرکش خیابان‌ها می‌دانند.
از راکبان موتورسیکلت‌هایی می‌گویم که همه را به تنگ آورده‌اند و پیر و جوان، سواره و پیاده از آزار و اذیت‌های آنها بی‌نصیب نبوده‌اند و وضع قوانین نیز برای آنها بازداندگی ندارد زیرا قانون برای آنها معنایی نداشته و این قوانین حکم مسکن‌های موقت را برای بیماری کهنه قانون‌گریزی آنها دارد.
آنها خود را فرمانروایان سرکشی می‌دانند که بی‌مهابا می‌تازند و در هر کوی و برزن غرش‌کنان ترس و وحشت را برای همگان به ارمغان می‌آورند. این ارابه‌های دو چرخ، عبور از چراغ قرمز، پیاده‌روها، پارک در هر محدوده‌ای، بی‌توجهی به علائم و تابلوها، ویراژ دادن‌های خطرناک در بزرگراه‌ها، لایی کشیدن‌ها، تک چرخ زدن‌ها، عدم استفاده از کلاه ایمنی، حمل بارهای سنگین و خارج از عرف و سایر تخلفات دیگر را جز کارهای عادی در موتور‌سواری می‌دانند. آنها نه تنها به مخاطرات تخلفات خود توجهی ندارند که ممکن است به چه سرنوشتی محکوم شوند، سرنوشت دیگران که در کوچه و خیابان‌های شهر برای کسب و کاری در حال تردد هستند نیز برایشان اهمیتی ندارد. این قانون شکنی به اندازه‌ای عادی شده که گویا برای موتورسیکلت‌سواران به یک هنجار تبدیل شده حتی به نظر می‌رسد پلیس دیگر کاری به کار آنها ندارد و این نکته‌ای است که آنها نیز به آن پی برده‌اند.
البته شاید تنها قانونی که توسط پلیس اجرا می‌شود و معدود موتورسوارانی آن را رعایت می‌کنند، استفاده از کلاه ایمنی است، این در حالی است که این سواران بی‌ملاحظه در تقاطع و پشت چراغ‌های قرمز که پلیس حضور دارد کلاه آویزان شده به دسته موتور را سریع بر سرشان می‌گذارند تا جریمه نشوند.
البته در این بین هستند راکبان موتورسیکلت‌هایی که خود را مقید به قانون می‌دانند اما در کنار این عده اندک، بخش قابل توجه‌ای از آنها خود را ملزم به رعایت قوانین و حق شهروندان نمی‌دانند.
آمار پزشکی قانونی درباره تلفات تصادف موتورسیکلت‌ها
براساس ‌آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور۶۱.۲ درصد از کشته‌های موتورسواران در حوادث رانندگی در سال گذشته (۱۳۹۸) ۱۸ تا ۴۹ ساله بوده‌اند، این آمار بیانگر حجم بالای تلفات تصادف موتورسیلکت ها در سنین جوانی است.
همچنین گروه سنی ۱۸ تا ۴۹ سال بیشترین آمار تلفات تصادف موتورسیلکت‫ها را در برمی‫گیرد و پس از آن تفکیک سنی سایر گروه‫ها به ترتیب کمتر از ۱۰ سال ۲ درصد، ۱۱ تا ۱۷ سال ۱۱.۲ درصد، ۵۰ تا ۵۹ سال ۹.۹ درصد، ۶۰ سال و بالاتر ۱۵.۶ درصد و رده سنی دو دهم درصد از تلفات سال گذشته نیز نامعلوم گزارش شده است. سال گذشته ۳ هزار و ۳۰۴ موتورسوار در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، از این تعداد ۳ هزار و ۱۵۲ نفر مرد و ۱۵۲ نفر زن بودند.
آمار تلفات موتورسواران در سال گذشته (۱۳۹۸) نسبت به سال قبل از آن، ۱۱.۸ درصد کمتر شده و در سال ۱۳۹۷ آمار تلفات موتورسیکلت سواران ۳ هزار و ۷۴۵ نفر گزارش شده بود. براساس آمارهای موجود بیشترین آمار تلفات موتورسواران در سال گذشته به ترتیب مربوط به استان تهران با ۳۲۱، خراسان رضوی با ۲۷۴ و اصفهان با ۲۶۹ نفر و کمترین آن مربوط به ایلام با ۱۵ و کهگیلویه و بویراحمد و اردبیل هر کدام با ۲۰ فوتی بوده است.
به طور کلی آمار تلفات موتورسیکلت سواران در کشور ۱۹.۵ درصد از کل تلفات حوادث رانندگی در سال گذشته بوده که در این میان استان گلستان بالاترین نسبت را به خود اختصاص داده است.
ضربه به سر علت اصلی مرگ موتورسواران
آمارها نشان می‌دهد بیشترین علت مرگ موتورسواران ضربه به سر است، این عامل به تنهایی ۴۶.۹ درصد از مرگ موتورسواران را در سال گذشته به دنبال داشته که هزار و ۵۵۰ نفر از کل تلفات را دربر می‌گیرد که بیانگر اهمیت استفاده از کلاه ایمنی در کنار لزوم رعایت سایر موارد ایمنی است. بیشترین آمار تلفات موتورسواران بر اساس محل فوت مربوط به جاده های برون شهری است که ۴۶.۵ درصد از کل تلفات را در برمی گیرد.
نسخه جدید راهور برای قانون پذیری موتورسیکلت‌سواران
با نگاهی گذرا و آماری به کلان شهری چون تهران، بررسی و آنالیز پلیس راهور پایتخت نشان می‌دهد که تصادفات در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹ حدود ۴۸ درصد از متوفیان حوادث رانندگی سطح معابر تهران مربوط به موتورسیکلت‌سواران است.
آمار مرگ و میر ناشی از موتورسیکلت‌ها نشان‌دهنده عمق فاجعه‌ای است که از سوی راکبان موتورسیکلت رقم می‌خورد و به نظر می‌رسد بیشتر نیازمند فرهنگ‌سازی موتورسیکلت‌سواران هستیم تا از قانون‌گریزی پرهیز کنند.
سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، چندی پیش از اجرای طرح جدید ساماندهی موتورسیکلت‌سواران خبر داد و گفت: می‌خواهیم در اعمال قانون برای راکبان متخلف به یک روش جدیدتر متوسل شویم؛ به گونه‌ای که هزینه‌های اعمال قانون در این حوزه اعم از توقیف و ارجاع به پارکینگ و از این دست نتایج را کاهش و در عین حال، آموزش و رضایت‌مندی عمومی و رفتارهای ترافیکی را ارتقاء دهیم و شاهد تخلفات کمتر و کمتر موتور‌سیکلت‌سواران در آینده باشیم.
وی اضافه کرد: در همین رابطه، طرحی را با عنوان موتور یار (البته نام طرح هنوز قطعی نشده است) در دست بررسی داریم؛ طرحی که با تعامل با قوه قضائیه، در پی استفاده از مجازات‌های جایگزین برای موتور‌سیکلت‌سوار متخلف هستیم، کارشناسان ما پیش‌نویس طرح را تهیه، تدوین و در گام‌های اولیه بررسی موضوع، به نتایج خوبی دست یافته‌ایم و تقریبا موافقت‌های ضمنی و تعاملی با مراجع ذی‌صلاح صورت گرفته است.
سردار حمیدی گفت: درنظر داریم با توقیف موتور‌سیکلت فرد متخلف در همان محل، بدون اینکه وسیله نقلیه موتوری به پارکینگ منتقل شود، در اختیار راکب ابزار ترافیکی قرار داده و فرد در یک بازه زمانی مشخص مثلا دو ساعته در محدوده‌ای که تخلف را مرتکب شده در کنار همکاران ما مانع تخلفات موتور‌سواران دیگر شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: زوایای مختلف این طرح اعم از ابعاد حقوقی، اجتماعی، فرهنگی، شهروندی در حال بررسی و تکمیل است، طرح مذکور به قوه قضائیه ارائه شده و جلسات مستمری با مسئولان و کارشناسان امر داشته‌ایم و این سلسله نشست‌ها ادامه دارد تا پس احصاء کامل پیامدهای طرح، اجرای آن مصوب می‌شود و در آینده ‌ی نه چندان دور عملیاتی شود.
ساماندهی موتورسواران و برخورد با راکبان خاطی
پلیس به ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی با انتصاب سردار سیدکمال هادیان فر به عنوان رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی اهتمام جدی برای ساماندهی موتورسیکلت ها در نظر دارد به گونه ای معتقد است با ساماندهی گواهی نامه راکبان موتور سیکلت ها و تولید موتورهای برقی بسیاری از مشکلات موجود را حل می‫کند.
سردار سیدکمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی نیز درمورد ساماندهی موتورسیکلت‌ها با اشاره به اینکه ۱۱ میلیون موتور‌سیکلت در کشور وجود دارد و حدود ۶ میلیون فاقد پلاک هستند، گفت: هشت تخلف به عنوان تخلف جدی که بدون اغماض با آن برخورد خواهد شد حرکت در پیاده‌رو، حرکت در خلاف جهت، عبور از چراغ قرمز، استفاده از کلاه ایمنی جزو موضوعاتی است که به موتورها تاکید شده است.
وی گفت: یکی از مشکلات ما این است که از ۱۱ میلیون موتورسیکلت سوار تقریبا ۴/۵ میلیون نفر گواهینامه موتورسیکلت دارند؛ اینکه این تعداد از موتورسیکلت سواران گواهینامه موتور ندارند چند دلیل دارد، شاید یکی از دلایل آن گرانی گواهینامه موتورسیکلت باشد و دلیل دیگر نبود آموزشگاه‌هایی برای آموزش و امتحان گرفتن برای اخذ گواهینامه باشد.
هادیانفر افزود: به همین منظور طرح ساماندهی برای موتورسیکلت‌سواران را در دستور کار داریم تا بتوانیم شرایطی راحت‌تر برای اخذ گواهینامه موتورسیکلت ارائه دهیم، چراکه داشتن گواهینامه برای هر راننده‌ای بهتر از نداشتن آن است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام