سرمقاله

پذیرش مشکل، مقدمه اصلاح

ژوبین صفاری

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به جمع آوری شناسنامه اراذل و اوباش گفت: مقابله با اراذل و اوباش بعد از امنیت اولویت اول ناجا است.
سردار قاسم رضایی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به پیام مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم برخورد جدی‌تر با اراذل و اوباش و افرادی که نظم جامعه را به هم می‌زنند، اظهار کرد: مقابله با اراذل و اوباش بعد از موضوع امنیت اولویت اول ناجا است.
وی افزود: برخوردهای ما با اراذل و اوباش استمرار خواهد داشت و همان طرح‌هایی که در یکی دو ماه گذشته اعلام و اجرا شده است را تا زمانی که این افراد متنبه شوند و دیگر جامعه را ناامن نکنند ادامه دارد.
جانشین فرمانده ناجا گفت: با ایجاد حاشیه و پرداختن به موضوعات غیر نمی‌توان هیچ خدشه‌ای به ناجا و طرح‌های مقابله‌ای ناجا با اراذل و اوباش وارد کرد.
اگر لازم باشد با اوباش شدیدتر هم برخورد می‌کنیم
سردار رضایی تاکید کرد: اگر در برهه‌ای از زمان ایجاب کند که ناجا حتی شدید تر و با شدت تر بیشتر طرح‌های مقابله‌ای با اراذل و اوباش را اجرا کند ما آماده‌ایم و برای ایجاد نظم و امنیت در جامعه از هیچ تلاشی دست بر نمی‌داریم.
وی با اشاره به طرح جدید ناجا برای برخورد با اراذل و اوباش گفت: برای اجرای طرح‌های جدید مقابله با اراذل و اوباش شناسنامه و اطلاعات آنها جمع آوری و در اختیار ناجا قرار گرفته است.
جانشین فرمانده ناجا گفت: مقتدرانه با اراذل و اوباش برخورد می‌کنیم؛ با کسی که عربده کشی می‌کند باید به گونه‌ای برخورد کرد که دیگر نتواند حتی چوب کبریتی را هم بلند کند. پارک‌ها و تفرجگاه‌ها باید از وجود اراذل و اوباش و خرده فروشان مواد مخدر خالی شوند و باید کاری کنیم که خانواده‌ها برای حضور در این تفرجگاه‌ها احساس امنیت و آرامش داشته باشند.
برنامه جدید نیروی انتظامی برای برخورد با اراذل و اوباش
پیش‌تر سردار محمد شرفی جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با اشاره به برنامه ناجا برای برخورد شدیدتر با اراذل و اوباش اظهار کرد: ناجا برنامه خوبی برای برخورد شدیدتر و جدی‌تر با اراذل و اوباش طرح‌ریزی کرده است.
وی ادامه داد: در این طرح اطلاعات اراذل و اوباش شناسایی شده، آنها به سه سطح (یک، دو و سه) تقسیم‌بندی شده که متناسب با میزان خطراتی که هر اوباش می‌تواند برای جامعه داشته باشد، دستورالعمل خاصی صادر شده که مبنای این دستورالعمل همانطور که اشاره شد، میزان خطراتی است که هر گروه می‌تواند برای جامعه داشته باشد.
به گفته شرفی، این دستورالعمل جدید ناجا به تمامی استان‌ها ابلاغ شده و به زودی شاهد طرح جدید مقابله با اراذل و اوباش از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی هستیم.
وی بیان کرد: تیم‌های عملیاتی هم برای رصد، کنترل، دستگیری، مقابله و توجیه این افراد در این دستورالعمل پیش‌بینی شده و به طور کلی باید گفت که تمامی مواردی که لازم است را در این طرح در نظر گرفته‌ایم.
جانشین معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی اظهار کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران پیشتر سعی در برخورد با اراذل و اوباش داشت که موفق هم بوده و در راستای فرامین مقام معظم رهبری که در نامه‌ای در هفته ناجا به اطلاع ما رسید، ناجا طرح جدیدی برای مقابله با این افراد در نظر گرفت و در حال حاضر بر این موضوع تسلط کامل دارد.
شرفی گفت: به نظر می‌رسد اگر فرآیند برخورد با چنین افرادی که مخل نظم، امنیت و آرامش جامعه هستند، شدیدتر شود و اجازه ندهیم که آنها به حقوق دیگران دست‌درازی کنند، درنهایت فرآیند مقابله‌ای ناجا با اراذل و اوباش کامل‌تر می‌شود و تاثیر بسزایی در اجرای شاخص‌های نظم اجتماعی خواهد داشت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام