سرمقاله

هوشیاری در برابر دشمنان

جلال خوش چهره

نمایشگاه متفاوتی از نقاشی‌خط با عنوان «و عشق تنها عشق» در گالری سرزمین هنر برگزار می‌شود، نمایشگاهی که تلفیق هنر دکوراتیو و هنر فاخر است.
به گزارش «ابتکار»، این نمایشگاه بیست و دومین نمایشگاه هنری ابراهیم الفت است؛ پزشک هنرمندی که علاوه بر پزشکی، مدت ۳۰ سال به‌صورت حرفه‌ای مشغول کار خوشنویسی و نقاشی‌خط بوده و در کارنامه خود موفقیت‌های بزرگی چون حضور در حراج‌های هنری بین‌المللی کریستیز و ساتبی و بونامبز را دارد. الفت اولین مجری لایت‌باکس در کالیگرافی و مبدع فرم گرافیکی موجی (ویو) است. آثار او را در موزه‌ برایتن انگلیس، موزه مالزی و موزه واشنگتن هم می‌توان مشاهده کرد. تمام آثار این نمایشگاه، لایت باکس (نوری) بوده و نور موجود در گالری، فقط نور داخل تابلوها است. در حالت عادی، تمام تابلوها سفید بوده ولی زمانی که نور تابلوها روشن می‌شود دنیایی از کلمات رنگی را می‌توان دید. این هنرمند درباره نمایشگاه اخیرش گفته است: «همواره درباره عشق، ادیبان و صاحبان قلم حرف‌های بسیار گفته‌اند که هرکدام در نوع خود در خور توجه است. اما آنچه در بین عموم درباره رنگ عشق رواج دارد، رنگی سرخ و خونین است. لکن من همواره رنگ سفید را برای آن متصور می‌شدم. رنگی پاک و بی‌آلایش و الهی، رنگی که برای من نمودی از هنر است، هنری پاک و خالص که منشاء آن، هنرمند عالم، خدا است. آثار نمایشگاه «و عشق تنها عشق» در نگاه اول شاید همه سفید بنمایند ولی برای من، هر اثر این نمایشگاه، بیانگر دیدگاه متفاوت انسان‌ها است؛ آثاری که نور، هویت پنهان آن‌ها را آشکار کرده و رنگ باطن آن‌ها را برای همگان آشکار می‌کند».
این نمایشگاه از جمعه 4 مهرماه تا 22 مهرماه از ساعت 11 تا 22 در گالری مذکور به نشانی اوین، ابتدای سربالایی کچویی، کوچه صفا، پلاک ۴ دایر است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام