سرمقاله

یک وعده و چند نکته

ژوبین صفاری

بر اساس یک نظرسنجی جدید مشخص شد که قریب به دو سوم از آمریکایی‌ها از رسیدگی ترامپ به سه موضوع مهم که کشور با آن‫ها روبه‫رو است، ناراضی هستند.
به گزارش ایسنا، در این نظرسنجی که توسط موسسه ایپسوس/شبکه خبری ای.بی.سی نیوز انجام شد، قریب به دو سوم از آمریکایی‌ها از عملکرد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور در مواجهه با سه مساله مهم یعنی پاندمی کروناویروس، ناآرامی‌های سراسری علیه نابرابری نژادی و روابط با روسیه ناراضی هستند و این عدم رضایت در حالی است که تنها کمتر از سه ماه به انتخابات ریاست جمهوری نوامبر باقی مانده است.
بر اساس این نظرسنجی جدید، میزان رضایتمندی از ترامپ بابت نحوه عملکردش به اعتراضات علیه نابرابری نژادی و روابط با روسیه به ۳۶ درصد کاهش یافته است. همچنین میزان رضایتمندی از وی درباره رسیدگی به کرونا ویروس نیز روی عدد ۳۴ درصد است.
در این نظرسنجی همچنین مشخص شد، میزان حمایت‌های جمهوریخواهان از نحوه رسیدگی رئیس جمهوری به کروناویروس روی عدد ۷۴ درصد، درباره اعتراضات ۷۸ درصد و درباره روابط با روسیه ۸۰ درصد است. اما دموکرات‌ها نظر دیگری دارند و میزان رضایتمندی آنها از عملکرد ترامپ درباره پاندمی کرونا،‌ ناآرامی‌ها و روسیه به ترتیب هفت، ‌هشت و هشت درصد است.
همچنین تقریبا یکی از پنج جمهوریخواه (۲۶ درصد) از عملکرد ترامپ نسبت به کروناویروس، ۲۲ درصد نسبت به اعتراضات و ۲۰ درصد نسبت به روسیه ناراضی هستند در حالی که این میزان در میان دموکرات‌ها از هر ۱۰ نفر، ۹ نفر است.
حامیان کاندیداهای مستقل نیز رویکرد دیگری دارند؛ میزان عدم رضایتمندی آنها از ترامپ بین ۳۰ تا ۳۳ درصد است و عدم رضایت آنها از ترامپ بابت رسیدگی‌اش به کرونا، اعتراضات و روسیه بین ۶۶ تا ۶۹ درصد است.
حدود نیمی از پایگاه حامیان اصلی ترامپ که سفید پوستان و آمریکایی‌های بدون تحصیلات آکادمیک هستند نیز از رهبری وی در مورد شیوع کرونا (۵۰ درصد)، اعتراضات (۵۱ درصد) و روسیه (۵۱ درصد) رضایت دارند.
در ضمن، تنها ۴۵ درصد از سفیدپوستان، هفت درصد از سیاهپوستان آمریکایی و ۲۸ درصد از اسپانیایی تبارهای این کشور از عملکرد ترامپ درباره اعتراضات سراسر در آمریکا حمایت کردند.
۵۵ درصد از سفیدپوستان و اکثر قریب به اتفاق سیاهوستان آمریکایی یا به عبارتی ۹۲ درصد و ۷۲ درصد از اسپانیایی تبارها نیز از ترامپ بابت اعتراضات ناراضی هستند.
همچنین کمتر از یک سوم از آمریکایی‌ها هم بر این باورند که اعزام نیروهای فدرال به شهرهای درگیر اعتراضات اوضاع را بهتر می‌کند.
۵۲ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی نیز گفتند که واکنش ترامپ به اعتراضات در سراسر کشور باعث بدتر شدن اوضاع می‌شود و ۱۹ درصد نیز گفتند که اصلا راه به جایی نمی‌برد و بی اثر است.
نظرسنجی مذکور در بازه زمانی ۲۹ و ۳۰ ژوئیه سال جاری میلادی، به زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی و از ۷۳۰ بزرگسال انجام شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام