سرمقاله

هوشیاری در برابر دشمنان

جلال خوش چهره

داستان «قول» نوشته نیکولا دیویس با ترجمه حشمت سادات میرعابدینی منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب با تصویرگری لائورا کالین در ۴۶ صفحه در انتشارات مدرسه راهی بازار شده است.
در معرفی این کتاب آمده است: داستان قول درباره شهری دلگیر است. شهری خشن، زشت و بد با خیابان‌های خشک و غبارآلود که باران هم در آن نمی‌بارد. وضعیت شهر بر مردم آن شهر تاثیر گذاشته و آنها هم مانند شهرشان خشن و غمگین هستند.
راوی داستان دختری نوجوان است که از راه دزدی از کسانی که چیزی بیشتر از او نداشتند روزگار می‌گذراند. یک شب او به زور کیف پیرزنی را از او می‌گیرد. پیرزن از او قول می‌گیرد هرچه در آن کیسه هست بکارد. او هم به گمان این که در آن پول و غذا هست قول می‌دهد. اما کیسه پر از دانه است. دختر نوجوان تصمیم می‌گیرد ...
در پشت جلد کتاب آمده است: «داستان قول نگاهی تمثیلی به امید به زندگیِ تازه دارد و بیانگر این پیام است که همه‌ انسان‌ها می‌توانند دنیای خود را عوض کنند؛ همچنان که شخصیت اصلیِ داستان نیز با تلنگری روحی، در مسیری قدم می‌گذارد که زندگیِ او و همشهریانش را از این‌رو به آن‌رو می‌کند».
لائورا کالین، برنده‌ جایزه بولونیا برای بهترین کتاب تصویریِ کودکان در سال ۲۰۱۴ و نامزد دریافتِ مدالِ کیت گرین وی در سال ۲۰۱۵، در تصویرهای کتاب متناسب با رویدادها به داستان جان تازه‌ای بخشیده است. نویسنده این کتاب دیویس، چهره شناخته شده نویسنده داستان‌های کودکان و نوجوانان به مرحله‌ نیمه نهایی جوایز ادبی راه یافته است.
کتاب «قول» در فروشگاه‌های انتشارات مدرسه و همچنین سایت پخش مدرسه به آدرس pakhshmadreseh.ir در دسترس مخاطبان قرار دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام