EBTEKAR NEWSPAPER
چهارشنبه, 13 فروردین 1399   Wednesday 1 April 2020

سرمقاله

تلنگری به وسعت بشریت

ژوبین صفاری

وزیر دادگستری آمریکا گفت که توئیت‌های ترامپ درباره پرونده‌ها و دادستان‌های این وزارتخانه مزاحم کار او است.
به گزارش ایرنا، ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا بامداد دیروز در گفت‌وگو با شبکه خبری ای‌بی‌سی از توئیت‌های دونالد ترامپ درباره پرونده‌ها و دادستان‌های این وزارتخانه انتقاد کرد.
«بار» گفت که ترامپ هرگز کاری درباره پرونده‌ای قضایی از او نخواسته و در عین حال تاکید کرد که رئیس جمهوری آمریکا باید توئیت کردن درباره وزارت دادگستری را متوقف کند، چراکه انجام کار را برای وزیر دادگستری ناممکن می‌کند. این انتقاد وزیر دادگستری آمریکا از موارد بسیار نادر اصطکاک میان او و مافوقش، ترامپ، است، اما بار در این مورد تنها نیست. بسیاری دیگر از هواداران ترامپ در کنگره آمریکا نیز نظر مشابهی دارند.
قانونگذاران جمهوری‌خواه حامی ترامپ نیز به رغم جانبداری از او، از استفاده بیش از حد او از توئیتر و نظر دادن درباره همه چیز انتقاده کرده‌اند. مجری شبکه خبری ای‌بی‌سی از وزیر دادگستری آمریکا درباره عواقب انتقاد از ترامپ پرسید و او گفت که برای هر پیامدی آماده است، چراکه کار او اداره وزارت دادگستری است و این کار را باید درست انجام دهد. اختلاف نظر میان دادستان‌های وزارت دادگستری و «بار» درباره حکم قضایی «راجر استون» دوست قدیمی و مشاور ستاد انتخاباتی ترامپ که به دروغگویی به کنگره، ارعاب شهود و پیشگیری از اجرای عدالت متهم است، جنجال‌برانگیز شد.
دادستان‌ها پیشنهاد محکومیت 7 تا 9 سال زندان را برای استون داده بودند، اما این موضوع واکنش ترامپ را برانگیخت. او در توئیتی این محکومیت را ناعادلانه توصیف کرد و گفت که جرم واقعی در طرف دیگر ماجرا، سمت دموکرات‌ها روی داده است.
سپس بار نیز با عنوان وزیر دادگستری ورود کرده و این پیشنهاد دادستان‌ها را نامتناسب دانست و این امر شائبه دخالت غیرمستقیم ترامپ در حکم دادگاه را به وجود آورد. وزیر دادگستری آمریکا در این مصاحبه تاکید کرد که به هیچ وجه تحت تاثیر زورگویی یا نفوذ کس دیگری قرار نمی‌گیرد و توئیت ترامپ بوده که باعث ایجاد چنین شائبه‌ای شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام