سرمقاله

چالش مجلس با دولت

جلال خوش‫چهره

زندگی راحت، نیاز به تغییر نگرش ما به زندگی دارد. این فکر ما است که زندگی حال و آینده را می‌سازد و برای زندگی خوب، باید خوب فکر کرد. خوب زیستن و شاد زیستن،‌ نیاز به خوب فکر کردن دارد و شاید، سخت‌ترین کار دنیا، خوب فکر کردن باشد. حال امروز شما، نتیجه تفکر دیروز شما است. برای این که آینده بهتری برای خود رقم بزنیم، باید امروز، خوب فکر کنیم، خوب سرمایه‌گذاری کنیم، خوب ببینیم، خوب دقت کنیم. خوب مطالعه کنیم. خوب مشورت کنیم. با ذهن فریبکار، خداحافظی کنیم و امیدوارانه فکر کنیم. اگر موارد زیر را رها کنیم، احتمالا زندگی بهتری در عصر دیجیتال خواهیم داشت. ‏برای این که زندگی خوبی داشته باشیم، لیستی از آن چه که باعث می‌شود تا حواس شما و تمرکز شما از چیزهای مهم به سمت چیزهای الکی سوق پیدا کند، تهیه کنید. همه این ها،‌ نیاز به خوب فکر کردن دارد.
تمام حواس پرت‌کُن‌های کوچک
چیزهای زیادی هست که مرتب حواس ما را در طول روز از مسائل مهم منحرف می‌کند. خوب زندگی کردن، خیلی سخت نیست. پول زیاد نمی‌خواهد و حتی خودرو لوکس! شاد زیستن، امروزه یک هنر است. هر هنری را باید آموخت و مهارتش را یاد گرفت. برای چیزهایی که شما را شاد می‌کند، زیاد وقت بگذارید. انرژی مثبت، با سبک زندگی سبز و شاد حاصل می‌شود. بخشی از موفقیت، به باور موفقیت برمی‌گردد که انرژی مثبت‌ها در آن، مهارت دارند. آدم‌هایی که شما را شاد می‌کنند و امید می‌دهند را در طول ماه، ملاقات کنید.
لطفا کمی مهربان باشید!
بعضی‌ها در زندگی خیلی پرخاشگر هستند. خیلی سریع به همه چیز واکنش نشان می‌دهند. خواه چند ثانیه دیر کردن ماشین جلویی در پشت چراغ قرمز باشد، خواه یک شوخی معمولی دوست و همکار در طول روز! آنها به همه چیز واکنش سخت و سنگین نشان می‌دهند! به نظر می‌رسد برای زندگی راحت و کم‌دردسر، همیشه باید با لطافت برخورد کرد. به کودک درون فکر کنید. مهم نیست ۱۰ ساله هستید یا ۷۰ ساله. کودک درون را زنده نگهدارید. هیچ عاشقی، خشن نیست. اگر یاد بگیریم توهین را با توهین جواب ندهیم و به همه چیز عین بورس بازها، نگاه بلند‌مدت همراه با صبر داشته باشیم، خار‌ها گل می‌شود.
تلاش برای کاهش نقطه‏ضعف‏ها
برای این که زندگی خوب و راحت داشته باشید، کافی است خودتان را به شدت نقد کنید. شما امروز در برابر همکاری که پیشنهادی درباره تغییر فلان روش و عملکرد داد و خیلی از نظر شما این پیشنهاد احمقانه بود، واکنش سرد و تندی داشتید. کمی فکر کنید. چرا باید چنین برخوردی داشته باشید در حالی که می‌توانید با کمی صحبت، ذهنیت نادرست همکار را تغییر داده و با اعطای اطلاعات خوب به وی، او را در تحلیل بهتر و تصمیم بهتر و توصیه بهتر، کمک کنید؟ آیا زندگی ارزش دارد که به خاطر «هیچی»، کدروتی شکل بگیرد؟
بی‌خیال تایید دیگران!
آری! بی‌خیال تایید دیگران باشید. افرادی که هر روز و هر هفته و هر سال، به دنبال تایید مکرر دیگران نسبت به کارهای مختلف خود هستند، زندگی شادی ندارند. شما یک پست در اینستاگرام گذاشتید و کلا یک دهم دوستان شما هم آن را لایک نکردند. ۲۰ پست فوروارد کردید و هیچ‌کس واکنشی نشان نداده. پیشنهاد اخر هفته شما مورد تایید اکثر دوستان نزدیک شما هم قرار نگرفته است. بهترین سهامی که به دوستان خود معرفی کردید، ۱۰ برابر شده و آنها از شما تشکر نکردند! اصلا اهمیتی ندارد. ارزش شاد زیستن و انرژی مثبت، هزاران برابر این تاییدیه‌هایی است که افراد امروز صادر می‌کنند و فردا فراموش می‌کنند!
داشته‌ها را جدی بگیریم!
خیلی از ما، غم و غصه نداشته‌ها را می‌خوریم. نداشته‌هایی که گاهی داشتنش خیلی سخت نیست اگر و صرفا اگر، کمی نوع نگرش و فکر خود را سازماندهی کنیم و برای کسب آنها، درست فکر کنیم و خوب برنامه‌ریزی کنیم. خواه مدرک تحصیلی باشد، خواه گذرنامه فلان کشور و خواه چند میلیارد تومان پول نقد! موفقیت، برنامه می‌خواهد. در قرن ۲۱، نقشه خوب داشته باشید، آسمان و زمین در خدمت شما است. برنامه خوب، خریدار خوب دارد. غم نداشته‌ها را نخورید. بهتری برنامه‌ها در دسترس است. به جای غصه نداشته‌ها، وقت خود را صرف مدیریت داشته‌ها و افزایش انها کنید تا نداشته‌ها، به داشته‌ها تبدیل شود. خیلی از آدم‌ها عادت دارند چیز‌های زیاد بخرند که واقعا نیازی به آن‌ها ندارند و احتمالا هدف‌شان این است که با این چیز‌ها روی دیگران تاثیر بگذارند یا اصطلاحا از قافله عقب نمانند. لطفا شما یکی از این آدم‌ها نباشید! چیزی که واقعا کاربردی برای‌تان ندارد، نخرید. لوازم اآرایش بی‌مصرف، لباس‌های بی‌مصرف، ظروف غیرقابل استفاده و یا حتی دکوری‌هایی که واقعا دل‌تان را نبرده‌اند، اما به خاطر مُد بودن آنها را خریده‌اید همه و همه می‌توانند دوروبرتان را شلوغ و ذهن‌تان را آشفته کنند.
منبع: روزیاتو


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام