سرمقاله

روانکاوی سیاسی

کورش الماسی

فرمانده نیروی انتظامی از کاهش ۱۱ درصدی تصادفات با وجود افزایش تردد خودروهای زائران از ابتدای همایش اربعین حسینی خبر داد.
سردار حسین اشتری در جلسه قرارگاه اربعین در مرز چذابه، اظهار کرد: بی‏شک اجر همه کسانی که در مراسم بزرگ اربعین زحمت کشیده‌اند، پیش خدا محفوظ است و امیدواریم همه ما در ثواب زیارت زائرانی که بین نجف تا کربلا در این ایام پیاده‌روی می کنند، شریک باشیم. وی گفت: قدردان خداوند هستیم که در این مکان مقدس که یادآور خاطرات شهدای عزیزمان است، توفیق خدمت به زائران امام‏حسین(ع) را به ما عطا کرده که البته این از معجزات این امام عزیز است.
وی از کاهش ۱۱ درصدی تصادفات با وجود افزایش تردد خودروهای زائران از ابتدای همایش اربعین تاکنون خبر داد. اشتری تصریح کرد: اولویت اصلی ما امنیت زائران و مرزهاست که خدای ناکرده مشکلی پیش نیاید اگرچه همه پای کار هستند و باید این هوشیاری تا خاتمه بازگشت زائران تشدید شود. وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم تا هفته آینده، روند بازگشت زائران ادامه داشته باشد، گفت: ما نیز تا پایان این ماموریت در کنار زوار هستیم. وی تصریح کرد: دشمنان به دنبال این هستند تا موج بزرگ و همدلی که به واسطه اربعین بین شیعیان ایجاد شده را خنثی کنند.
فرمانده ناجا گفت: باید بهترین برخورد و خدمت را به زائران ارائه دهیم تا ان‌شاءالله در صحت و سلامت به شهرهای خود بازگردند. وی با بیان اینکه حتی یک تصادف هم زیاد و نگران کننده است، خاطرنشان کرد: باید با جدیت، تلاش، حضور پررنگ و مستمر تا خاتمه بازگشت زائران حضور داشته باشیم. بنا بر اعلام پایگاه خبری پلیس، سردار اشتری ادامه داد: باید مدیریت شود و این هماهنگی ایجاد شود تا موکب‌ها تا زمان بازگشت زائران به فعالیت خود ادامه دهند.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی افتخار این را دارد که پیشتاز خدمت به مردم است، گفت: بیش از ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر به عتبات عالیات مشرف شده‌اند که از این تعداد بیش از ۲ میلیون نفر به کشور عزیزمان بازگشته‌اند. فرمانده ناجا در خاتمه ضمن خدا قوت به همه همکاران مستقر در مرزهای چهارگانه از سازمان‌ها و ارگان‌هایی که ناجا را در این ماموریت عظیم همراهی کردند، تشکر و قدردانی کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام