سرمقاله

چالش مجلس با دولت

جلال خوش‫چهره

نماینده شطرنج ایران در رقابت‌های سوئیس برابر سوپر استاد شطرنج روسیه به تساوی رسید و روند شکست ناپذیری خود را حفظ کرد.
‌پرهام مقصودلو، جمعه شب در جریان دور هشتم مسابقات بزرگ شطرنج سوئیس مقابل ویتیوگف، سوپر استاد شطرنج روسیه با ریتینگ ۲۷۳۲ با تساوی میز مسابقه را ترک کرد. مقصودلو با ریتینگ ۲۶۶۴ نفر دوم شطرنج ایران است و تنها ایرانی حاضر در مسابقات سوییس به شمار می‌رود.
توقف استاد بزرگ شطرنج روسیه در برابر قهرمانان جوانان جهان در سال ۲۰۱۸ در حالی است که مقصودلو در دور ششم مقابل سوپراستاد بزرگ روسی، گریشوک با ریتینگ ۲۷۵۹ به تساوی رسید همچنین او در دور پنجم برابر وان هائو سوپر استاد بزرگ چینی با ریتینگ ۲۷۲۶ را نیز متوقف کرد.
مقصودلو در این رقابت‌ها شکستی را در کارنامه خود ندارد.
مسابقات بزرگ سوئیس با حضور ۱۵۴ بازیکن از ۴۲ کشور جهان در یازده دور برگزار می شود. مجموع جوایز این دوره از رقابت ها ۴۳۳ هزار دلار است که ۷۰ هزار دلار آن به قهرمان می‌رسد. البته قهرمان این رقابت ها جواز حضور در تورنمنت نامزدها را هم کسب می کند.
در مسابقات گرند سوئیس نفرات سرشناس و بزرگی مانند مگنوس کارلسن (۲۸۷۶) نفر اول رنکینگ جهانی، کارونا فابیانو (۲۸۱۲)، سو وسلی (۲۷۶۷) و ویشواناتان آناند (۲۷۶۵) حضور دارند. مقصودلو نیز به عنوان بخت چهل و هشتم کسب عنوان قهرمانی، شانس رقابت با برترین شطرنج‌بازان دنیا را دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام