سرمقاله

روانکاوی سیاسی

کورش الماسی

وزیر دفاع در تماس تلفنی با وزیر کشور و رئیس ستاد ارتش عراق از مقامات عراقی برقرار کننده امنیت راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی تقدیر کرد.
به گزارش ایسنا،‌ امیر سرتیپ حاتمی که همگام با خیل عظیم عاشقان و دلدادگان حسینی‌(ع) در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی (ع) به کربلای معلی و نجف اشرف عزیمت کرده است، در تماس تلفنی با وزیر کشور و رئیس ستاد ارتش عراق و ابو مهدی مهندس، از تلاش‌های ارزنده مقامات و مسئولان عراقی به ویژه مهمان‌نوازی ملت عراق تقدیر و تشکر کرد و آن را نمادی از برادری، همبستگی و پیوندهای عمیق فرهنگی دو کشور ارزیابی کرد.
وزیر دفاع، راهپیمای عظیم اربعین سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالحسین‌(ع) را زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی در عصر حاضر دانست و افزود: ملت‌های آزادیخواه فارغ از رنگ و نژاد و زبان و قومیت نشان دادند. همواره خواهان آزادی و آزادگی‌اند و امروز با صلای «لبیک یا حسین‌(ع)» در جهانی که استکبار جهانی درصدد است تا با رفتارهای شیطان صفتانه خود چراغ فروزان مکتب روح‌بخش اسلام را خاموش کنند، در زیر بیرق افراشته و سرخ عاشورا ندای «حب الحسین یجمعنا» را معنا کردند.
وزیر دفاع با اشاره به اینکه مراسم راهپیمایی عظیم اربعین حسینی‌(ع) موجب کوری چشم بدخواهان و دشمنان اسلام شده است، افزود: تلاش‌های بسیاری برای دیده و شنیده نشدن این اتفاق و رویداد استثنایی جهان اسلام از سوی امپراطوری‌های رسانه‌ای نظام سلطه صورت می‌گیرد ولی غافل از اینکه اربعین به یک رسانه اجتماعی و مردمی جهانی تبدیل شده و امروز هر زائر خود یک رسانه و مرکز اطلاع‌رسانی است که پیام حق طلبی و آزادیخواهی و ظلم ستیزی امام سوم شیعیان و یاران باوفایش را به اقصی نقاط جهان مخابره می‌کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام