سرمقاله

فرصت‌هایی که دریغ می‌شوند

علیرضا صدقی

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: با بررسی تصاویر ویدئویی موجود و شواهد اطلاعاتی جمع‌آوری‏شده، سرنخ‌های اصلی ماجراجویی خطرناک حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ به دست آمده است.
به گزارش ایسنا: دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری، با اشاره به حمله موشکی بامداد جمعه به نفتکش ایرانی در دریای سرخ اظهار کرد: راهزنی دریایی و شرارت در آبراه‌های بین‌المللی که با هدف ناامن‌سازی رفت و آمد شناورهای تجاری انجام می‏شود بدون پاسخ نخواهد ماند.
وی گفت: کمیته ویژه بررسی موضوع حمله به شناورسابیتی که در نزدیکی سواحل عربستان سعودی در دریای سرخ هدف دو موشک قرار گرفت تشکیل شده و گزارش آن به‏زودی برای اخذ تصمیم به مراجع مسئول ارائه می‌شود.
شمخانی افزود: با بررسی تصاویر ویدئویی موجود و شواهد اطلاعاتی جمع‌آوری شده، سرنخ‌های اصلی این ماجراجویی خطرناک به دست آمده است. دبیر شورای عالی امنیت ملی به اقدامات تخریبی دیگری که طی ماه‌های گذشته علیه نفتکش‌های ایرانی «هپینس و هلم» در دریای سرخ صورت پذیرفته اشاره و خاطرنشان کرد: ناامن‏سازی آبراه‌های بین‌المللی، مخاطرات نگران‏کننده‌ای را برای اقتصاد جهانی به دنبال خواهد داشت و مسئولیت عواقب آن متوجه برنامه‌ریزان، مجریان و پشتیبانی‏کنندگان از این‏گونه اقدامات تحریک‌آمیز خواهد بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام