سرمقاله

هوشیاری در برابر دشمنان

جلال خوش چهره

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: درصورت نیاز به صورت آشکار در منطقه با دشمنان از جمله آمریکا برخورد می‌کنیم.
‌به گزارش ایرنا، سردار سرلشکر محمد باقری اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز با دشمنان بد عهد، بد اخلاق و فریبکاری همچون آمریکا رو‌به‌رو است که از یک سو فشار را بر جمهوری اسلامی ایران افزایش می‌دهد و از سوی دیگر دم از مذاکره می‌زند.
وی تاکید کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هوشمندانه، دقیق و مستمر تمام حرکات دشمنان خود را زیر نظر دارند و رصد می‌کنند و در‌صورت نیاز به صورت آشکار، پرقدرت و با شدت با دشمنان ملت و منافع ملی برخورد و در منطقه‌ای بسیار وسیع دفاع خواهند کرد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: هیچ ملاحظه‌ای را در قالب پنهان‌کاری و فریبکاری نخواهیم داشت زیرا چنین ملاحظه‌ای را کشوری در دستور کار خود قرار می‌دهد که ضعف قدرت و توانمندی داشته باشد اما امروز به لطف خداوند، ایران اسلامی در اوج قدرت و دشمنانش در نهایت ذلت هستند.
سرلشکر باقری با بیان اینکه ما امروز با راهبرد خطرناکی از سوی دشمن مبنی بر فشار فزاینده و شعار مذاکره روبه‌رو هستیم، افزود: رژیم بعث عراق نیز در دوران دفاع مقدس شهرهای ما را بمباران شیمیایی و موشک باران می‌کرد و همزمان شعار صلح نیز سر می‌داد. جمهوری اسلامی ایران امروز با یک صدام جدیدی به نام ترامپ روبه‌رو است که با روش‌های پیچیده جنگ اقتصادی و جنگ روانی بر هیچ کشوری چنین فشاری وارد نکرده است.
وی با یادآوری اینکه این فشار‌ها با هدف قرار دادن ایران بین ۲ گزینه جنگ و مذاکره هستند، گفت: جمهوری اسلامی ایران گزینه مقاومت و دفاع انقلابی و فعال را انتخاب کرده و محکم پای آن ایستاده است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: آمریکا و اذنابش فرافکنی‌هایی مرتبط با حوادث اخیر در خلیج فارس (انفجار در بندر فجیره امارات و انفجار در ۲ نفتکش در دریای عمان) را مبنای اتهام به ایران قرار داده‌اند. آنها باید به این واقعیت آشنا باشند که جمهوری اسلامی ایران چنانچه اراده‌ای مبنی بر جلوگیری از صدور نفت از خلج فارس را داشته باشد به دلیل قدرتمندی کشور و نیروهای مسلح، آن اراده را به طور کامل محقق و به طور علنی و آشکار اعلام خواهد کرد و همچون آمریکای تروریست فریبکار و نا‌امن کننده جهان و اذناب منطقه‌ای و بین‌المللی آن فریبکاری و پنهان‌کاری نخواهد کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام