سرمقاله

نمود شکاف گفتمانی در دناپلاس

ژوبین صفاری

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی گفت: هیچ کشور سومی در آزادی زاکا نقش نداشت و این اقدام صرفا بنا بر درخواست میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان و وساطت سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان انجام گرفت.
به گزارش ایلنا، کیوان خسروی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «العهد» لبنان گفت: جمهوری اسلامی ایران ‌نزار زاکا‌، شهروند لبنانی تحت بازداشت در ایران را در چارچوب همکاری دو جانبه با لبنان، اظهار حسن نیت و تقویت پیوندها میان دو ملت آزاد کرد.
وی در پاسخ به سوالی در مورد تابعیت آمریکایی ‌نزار زاکا‌ و احتمال ایفای نقش کشور سومی در آزادی او تصریح کرد: هیچ کشور سومی در آزادی زاکا نقش نداشت و این اقدام صرفا بنا بر درخواست ‌میشل عون، رئیس جمهوری لبنان و وساطت ‌سید‌حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان انجام گرفت.
سخنگوی شورای عالی امنیت ملی ایران با اشاره به نقش سید‌حسن نصرالله در اتخاذ این تصمیم گفت: باتوجه به نقش مهم و موثر میشل عون در حمایت از جریان مقاومت در لبنان به درخواست وی پاسخ مثبت داده شد.
کیوان خسروی خاطر نشان کرد: برخوردی که طی مدت بازداشت در تهران با ‌نزار زاکا‌ صورت گرفت به طور کامل با معیارهای قانونی و رعایت حقوق قضائی و انسانی محکومان مطابق بود و حتی خدمات و تسهیلاتی که به او ارائه شد، بیشتر از خدماتی بود که به دیگر زندانیان ارائه می‌شد. گفتنی است براساس مستندات دستگاه امنیتی ایران، نزار زاکا با دستگاه اطلاعات آمریکا علیه جمهوری اسلامی همکاری داشته و از این رو به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام