EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 08 بهمن 1398   Tuesday 28 January 2020

سرمقاله

چاره‏اندیشی به وقت لازم

جلال خوش‌چهره

وزیر امور خارجه روسیه گفت: برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا علاقه‌مند هستند که ایران مرتکب اشتباه شده و مفاد برجام را نقض کند. سرگئی لاوروف روز گذشته بیان این مطلب در همایش بین المللی دیدگاه‌های پریماکوف در مرکز تجارت جهانی (هتل مژدونارودنایا) در مسکو افزود: ایران هنوز به سطح غنی‌سازی اورانیوم که در برجام قید شده، نرسیده است.
به گزارش ایرنا، رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه این را هم گفت که حفظ برجام تا اندازه زیادی به طرف‌های اروپایی بستگی دارد. به گزارش ایرنا، لاوروف درباره اقدامات آمریکا علیه ایران گفت: تلاش برای واداشتن جهان به عدم اجرای قطعنامه شورای امنیت برای در مخمصه قرار دادن یک کشور از سوی آمریکا کاملاً آشکار شده است.
به گفته وی، روسیه معتقد است که عقد پیمان عدم تعرض بین ایران و کشورهای عربی سودمند خواهد بود. لاوروف افزود: زمانی که محمد‌جواد ظریف وزیر خارجه ایران این پیشنهاد را برای عقد پیمان عدم تعرض بین ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس مطرح کرد ما آن را سودمند خواندیم.
وی ادامه داد: آمریکا امروز تلاش می‌کند برتری ژئوپلیتیک خود را بر جهان تحمیل کند و موقعیت تنها مرکز تصمیم‌گیری با حمایت یا موافقت متحدان خود را داشته باشد.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه ادامه داد: آمریکا به وارد آوردن ضربه‌های سنگین به نظام امنیت بین‌المللی که پس از جنگ دوم جهانی برقرار شده است ادامه می‌دهد. وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد: اقدامات آمریکا در عرصه کنترل تسلیحات در سطح بین‌المللی هرج و مرج ایجاد کرده است و به مناقشه‌ها در مناطق مختلف جهان دامن می‌زند.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه خاطرنشان کرد: روسیه از آمریکا می‌خواهد که از شیوه‌های فشار سیاسی، اقتصادی و نظامی بر کشورهای مخالف سیاست‌های خود صرف‌نظر کند. به گفته لاوروف، آمریکا از شیوه‌های رقابت غیرمنصفانه استفاده می‌کند و جنگ‌های تجاری راه می‌اندازد. وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه تحریم‌ها و جنگ تجاری که آمریکا به راه انداخته است، متناقض اصول سازمان تجارت جهانی است، اظهار کرد: آمریکا تلاش می‌کند به قیمت تامین منافع خود، نظام کنترل بر تسلیحات در جهان را از بین ببرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام