سرمقاله

ترامپ در برزخ

جلال خوش چهره

امام‏جمعه نجف اشرف تاکید کرد که دولت و ملت عراق در هر شرایطی و در برابر هر‏گونه تجاوزی در کنار ایران خواهد بود.
سید‏صدر‏الدین القبانچی امام‏جمعه صحن مطهر امام‏علی‏(ع) در نجف اشرف تاکید کرد که ملت و دولت عراق همانطور که در بحث تحریم‏های یکجانبه آمریکا علیه ایران، در کنار ایران بود در صورت هر‏گونه تجاوز احتمالی به این کشور نیز در کنار برادران خود خواهد بود.
امام‏جمعه نجف، اقدامات آمریکا در نقض قوانین و قطعنامه‏های بین‏المللی و نیز تنش‏زایی در منطقه را غیر‏قابل توجیه دانست و گفت: گویی آمریکا باید سرش به سنگ بخورد تا به حالت طبیعی برگردد.
القبانچی افزود: آمریکا با سیاست کنونی گویی باید سرش به سنگ بخورد و به حالت طبیعی بازگردد و متوجه شود که دست از قیمومت بر جهان بردارد.
وی گفت: عراق همانطور که پیش‏تر اعلام کرده که جزئی از تحریم‏های ضد‏ایرانی آمریکا نخواهد بود، امروز نیز تاکید می‏کند که در‏ صورت هر‏گونه تعدی به ایران عراقی‏ها هم در سطح دولت و هم مردم در کنار ایران خواهند بود. موضع امام‏جمعه نجف‏اشرف همزمان با افزایش اقدامات تحریک‏آمیز و تهدیدات آمریکا علیه کشورهای منطقه از جمله ایران و عراق و همچنین جوسازی واشنگتن و برخی کشورهای عربی منطقه در خصوص افزایش تهدیدات و ناامنی در عراق صورت می‏گیرد.
در پی افزایش تهدیدات و اقدامات تحریک‏آمیز مقامات آمریکایی در هفته‏های اخیر در سطح منطقه و از‏جمله در عراق، بسیاری از رهبران سیاسی این کشور با صدور بیانیه و همچنین در گفت‏و‏گو با ایرنا، نسبت به تبعات آن هشدار داده‏اند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام