EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 26 شهریور 1398   Tuesday 17 September 2019

سرمقاله

خلیج‏فارس؛ نزدیک به نقطه جوش

جلال خوش‌چهره

گلزار خوش تیپ است، سیمای جذابی دارد پس به سیمای او توجه کنید و کاری به حرف‌های او نداشته باشید. حرفی برای گفتن ندارد یا چندان ندارد.
«‌به افتخار این مدیر با درایت دست بزنید»؛ این گفته محمدرضا گلزار (مدل/‌ هنرپیشه) است که در قامت «مجری» مسابقه «برنده باش» در اختتامیه جشنواره جام جم بر زبان آورد.
به گزارش عصر ایران، گفته‌ای که برای او کمی تا قسمتی گران تمام شده چون موجب کاهش تعداد دنبال‌کننده‌های او در فضای مجازی شده، هرچند نمی‌دانیم از تعداد کسانی که «دنبال» خودروی او حین خروج از پارکینگ استودیو می‌دویدند نیز کم شده است یا نه؟!
محمدرضا گلزار به صورت ناخواسته وارد رقابت با عادل فردوسی‌پور مجری محبوب برنامه «نود» شد و با افشای دستکاری در آرای جشنواره جام جم درست یا نادرست این حس درگرفت که ابزاری در دست کسانی شده که دوست نداشتند عادل انتخاب شود اما «از قضا سرکنگبین صفرا فزود» و با ورود و افشاگری وزیر ارتباطات قضیه شکل دیگری پیدا کرد و در نهایت فردوسی‌پور هم جایزه هیئت داوران را برد و هم جایزه انتخاب مردمی را و هم پس از چند ماه پُر‌فشار فرصت را مغتنم شمرد و سفره دل گشود و بغض خود را فروریخت.
تصویر‌بردار تلویزیونی هم تا توانست چهره مبهوت علی فروغی رئیس جوان شبکه سه را نشان داد تا ضمیر، مرجع خود را پیدا کند و بیننده بداند عادل از که می‌نالد.
فردوسی‌پور از همه تشکر کرد ولی به عمد نام علی فروغی را نیاورد چون اصل شِکوه و شکایت او از مدیر جوانی است که نمی‌دانست اینجا باید کار ایجابی و تولیدی انجام دهد نه سلبی و حذفی.
محمدرضا گلزار اما گفت: «به افتخار این مدیر بادرایت دست بزنید» و منظورش از مدیر بادرایت هم علی فروغی رئیس جوان شبکه سه بود و لابد «درایت» در نگاه او این است که اجازه اجرای یک برنامه کپی شده را بدهی که در یادداشت زیبای علی ورامینی در شماره نوروزی «کرگدن» حق مطلب درباره آن کاملا ادا شده است:
«سلبریتی‌ای که نه به فنون اجرا مسلط است و نه تصویری که در ذهن دارد با متن‌هایی که از رو می‌خواند همخوانی دارد، تمام تمرکز شرکت‌کنندگان و برگزار‌کنندگان مسابقه هم حول یک دالّ مرکزی است: پول. پول نقدی که با جواب صحیح به هر سوال به صورت تصاعدی بالاتر می‌رود و در این میان نه برای تماشاچی مهم است که تعداد موهای بُز بنگلادشی چندتاست و نه برای مجری. مهم گردش مالی به واسطه نصب اپلیکیشن و فروش سوالات و تبلیغات است.»
بنا‌بر‌این بر محمدرضا گلزار سخت نگیریم و او را آماج انتقاد نسازیم. چون:
1. گلزار، فقط یک «مدل» است و حتی هنرپیشه یا بازیگر هم نیست. البته تلاش کرده هنر‌پیشه و بازیگر شود اما نمی‌توان هم گلاب آدینه و شهاب حسینی و مهدی هاشمی و گوهر خیر‌اندیش را بازیگر دانست و هم او را. او «مدل» است و چون فعالیت زیر عنوان مدل در ایران امکان‌پذیر نبود از فرصت پیشنهاد بازیگری مرحوم ایرج قادری استفاده کرد و به عنوان بازیگر وارد صحنه شد و عملا همان کار مدلینگ را انجام داد.
2. رضا گلزار، خوش‌تیپ است. سیمای جذابی هم دارد پس به سیمای او توجه کنید و کاری به حرف‌های او نداشته باشید. چون حرفی برای گفتن ندارد یا چندان ندارد.
3. او از مدیر شبکه سه تعریف کرده است. این تیپ آدم‌ها از هرکه بالاتر باشد و پول و شهرت‌شان دست او باشد تشکر می‌کنند. اگر اصغر پورمحمدی هم به او میدان داده بود همین کار را می‌کرد. کما اینکه عادل فردوسی‌پور هم به پور‌محمدی مدیر سابق شبکه سه علاقه داشت هر چند هیچ‌گاه اینگونه از حاضران نخواسته بود به افتخار او کف بزنند.
4. برنده باش، چنانکه از نام آن بر می‌آید یک بخت‌آزمایی است. اصلا کل تلویزیون شده لاتاری و بخت‌آزمایی. گلزار و هشتگ مربع‌ها را با زنده‌یاد منوچهر نوذری مقایسه نکنید. اینها را با مجریان بخت‌آزمایی‌های چهارشنبه‌های پیش از انقلاب مقایسه کنید.
5. گلزار، خوش‌تیپ است. خوش اخلاق و مودب است. اما از خط و ربط‌ها اطلاعی ندارد. او را جدی نگیریم.
مدل، پول می‌گیرد و برای کالا یا خدمات تبلیغ می‌کند. کاری که قبلا انجام می‌داد و حالا هم انجام می‌دهد.
شما هم پول خوب بدهید شاید برای شما و کالای شما و خدمات شما هم تبلیغ کند. البته با چهره‌اش. از او انتظار حرف‌زدن نداشته باشید!
6. اشتباه نشود! با آگهی مشکل نداریم. درآمد این تارنما هم از آگهی تامین می‌شود اما تصور کنید وسط مطلب سیاسی و اجتماعی بنویسم هشتگ مربع پول بدهید! یا مقاله را که خواندید پیامک بزنید و از این مسخره بازی‌ها!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام