EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 26 شهریور 1398   Tuesday 17 September 2019

سرمقاله

خلیج‏فارس؛ نزدیک به نقطه جوش

جلال خوش‌چهره

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: با توجه به بازگشایی زاینده رود ظرفیت اسکان در شهر اصفهان را نسبت به گذشته 70 درصد افزایش داده ایم و پیش بینی می شود هرروز 180 هزار مسافر در اصفهان اسکان یابند.
به گزارش «ابتکار» از اصفهان، حسین امیری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص فعالیت های ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان اظهار کرد: فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان از سه ماه پیش آغاز شد تا توزیع سفر و گردشگری در شهر برای استفاده حداکثری از ظرفیت های طبیعی، تاریخی و تفریحی اصفهان فراهم شود.
وی ادامه داد: با دستور شهردار اصفهان امسال رویکرد ما در اجرای برنامه های ویژه مسافران نوروزی در ستاد اجرایی خدمات سفر ایجاد نشاط، امید و شادمانی است. شهرداری به عنوان متولی و هماهنگ کننده ستاد علاوه بر انجام وظایف خود در قبال مسافران، زمینه ساز رونق اقتصادی برای شهروندان نیز خواهد بود.
رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان افزود: همکاران ما در شهرداری از یک ماه فعالیت خود برای آماده سازی بخش‌های مختلف مرتبط با سفرهای نوروزی را آغاز کرده اند که نتایج آن در روزهای آینده در شهر متجلی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه برای اطلاع رسانی خدمات ستاد سفر و تامین ایمنی مسافران و شهروندان از همه ظرفیت ها استفاده می کنیم، گفت: ساختار ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان متشکل از 10 کمیته در ستاد مرکزی و 15 کمیته در مناطق مختلف شهر است.
وی ادامه داد: کمیته های ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان متشکل از اسکان و اصناف، ایمنی و حوادث، اطلاع رسانی و روابط عمومی و سخنگوی ستاد، قضایی و انتظامی، بازرسی و رسیدگی به شکایات، امنیت و حراست، منابع انسانی، فرهنگی –تفریحی وگردشگری،حمل ونقل وترافیک وکمیته پشتیبانی وتدارکات است و 15 کمیته نیزدرمناطق با مسئولیت شهرداران مناطق فعالیت می‌کند.
معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: پنج ستاد هدایت و اسکان در محورهای ورودی شهر اصفهان تشکیل شده که در آزادراه معلم (شمال) با مسئولیت شهرداری منطقه 12، بلوار آزادگان (شمال غرب) با مسئولیت منطقه 2، محور جنوب با مسئولیت شهرداری منطقه شش، محور غرب با مسئولیت منطقه 9، ورودی روستای تیران چی (محور نجف آباد به اصفهان) و محور شرق (بلوار امام رضا) با مسئولیت منطقه 15 مستقر خواهند شد.
امیری بیان کرد: برای نوروز سال 98 هم پیش بینی استقرار 180 هزار مسافر در هر شب را داریم که 15 هزار نفر در 72 هتل و 28 مهمانپذیر اسکان می یابند.
وی با بیان اینکه با هماهنگی یکصد بنگاه مشاور املاک،80 هزار نفر در منازل استیجاری، 5 هزار نفر در مدارس و خوابگاه های شهر اصفهان، 15 هزار مسافر در کمپ فدک و 20 هزار نفر نیز در 30 سالن ورزشی شهرداری و 10 سالن ورزشی سایر ادارات و سازمان ها مستقر می شوند، گفت: برای نخستین بار مسافران شهر اصفهان می توانند قبل از ورود به شهرمحل اسکان خود را از طریق سامانه ereserving.com انتخاب و رزرو کنند. این سامانه به صورت 24 ساعته از سوی فاوا پشتیبانی می شود و اگر مسافران در این زمینه مشکلی داشتند می توانند با سامانه 137 مطرح کنند.
وی با اشاره به اینکه اطلاع رسانی در مورد فعالیت های ستاد هم از طریق رسانه های گروهی و شبکه های مجازی و 137 در اختیار مسافران قرار می گیرد، گفت: 20 هزار نقشه راهنمای شهر در اختیار مسافران نوروزی قرار می گیرد و در 20 نقشه شهر کیوسک اطلاع رسانی مستقر می شود. 30 دوچرخه سوار راهنما نیز در سطح شهر تردد می کنند.
امیری با اشاره به اینکه افزایش ظرفیت پارکینگ ناژوان و آماده سازی تله کابین صفه و پارک وحش برای تامین نیازهای تفریحی مسافران و شهروندان نیز انجام شده است، گفت: از 28 اسفندماه سال جاری باغ گل ها آماده پذیرش مسافران نوروزی است.
رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان ادامه داد: از سوی کمیته حمل و نقل و ترافیک 21 هزار فضای پارک در شهر اصفهان فراهم شده است که 4500 فضا در هسته مرکزی شهر و نقاط پرتردد قرار دارد. برای افزایش ظرفیت پارک خودرو امسال فضای ادارات و مدارس نیز دراختیار مسافران برای پارک خودرو قرار می گیرد.
وی ادامه داد: امسال برای نخستین بار متروی شهر اصفهان نیز در اختیار شهروندان اصفهانی و مسافران است و ساعات کاری اتوبوسرانی و تاکسیرانی نیز افزایش می یابد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام