سرمقاله

فرصت‌هایی که دریغ می‌شوند

علیرضا صدقی

معاون حقوقی و امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قانون پرداخت ١٠ درصد از درآمد بلیت فروشی اجراهای صحنه‌ای (کنسرت) در کلان‌شهرها به حساب خزانه در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.
به گزارش ایرنا، علی‌اصغر کاراندیش مروستی گفت: پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است از محل اجرایی شدن قانون واریز سهم 10 درصدی از درآمد فروش بلیت کنسرت‌ها به خزانه حدود یک هزار و ۵٠٠ میلیارد ریال اعتبار به وزارت ارشاد تزریق شود. با تزریق درآمد حاصل از دریافت سهمی از فروش بلیت کنسرت‌ها در کلان‌شهرها وضعیت فرهنگ و هنر با این افزایش اعتبار بهبود می‌یابد.
وی ادامه داد: قیمت هر بلیت در کلان‌شهرها از حدود 650 هزار تا 2 میلیون ریال است و دریافت سهمی از این درآمد و اختصاص آن به شهرستان‌‌ها موجب حل بسیاری از مشکلات می‌شود تا صرف رسیدگی به امور مجتمع‌های فرهنگی- هنری و تعمیر و تجهیز این مراکز و ساماندهی فعالیت‌های فرهنگی- هنری شود.
کار‌اندیش مروستی با بیان اینکه حدود ٣۶٠ شهرستان غیر مرکز استان در کشور وجود دارد، اضافه کرد: رسیدگی به امور شهرستان‌ها غیر مرکز استان‌ها و در نظر گرفتن اعتبارهای قابل توجه شهرستان‌ها هدف تصویب قانون دریافت 10 درصد درآمد فروش بلیت کنسرت در کلان‌شهرها است.
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سال آینده بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 20 افزایش می‌یابد، گفت: سرجمع اعتبارهای این وزارتخانه در سال آینده یک هزار و ١١۵ میلیارد ریال افزوده شده است. بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهار ردیف عمده افزایش دارد و از سرجمع اعتبارهای در نظر گرفته شده برای این وزارتخانه ۴٠٠ میلیارد ریال به اعتبارهای ردیف اصلی وزارتخانه، ۵۵٠ میلیارد ریال به حوزه نشر و مطبوعات، ٢٠٠ میلیارد ریال به امور سینما و ٢۵ میلیارد ریال به اعتبارهای پژوهشگاه فرهنگ و هنر افزایش یافته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام