EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 03 اسفند 1398   Saturday 22 February 2020

سرمقاله

این نیز بگذشت

محمدعلی وکیلی

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: ایران و هند، تجارب خوبی در حوزه‌ درمان و بازپروری معتادان دارند که دو کشور می‌توانند در این امر، تبادل اطلاعات کنند.
به گزارش ایلنا، اسکندر مومنی در دیدار با آجای بوشان پندی دبیر مبارزه با موادمخدر هند که در حاشیه اجلاس سالانه کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل برگزار شد، گفت: ایران و هند دو کشور کهن و با رابطه‌ای خوب هستند که می‌توانند در حوزه مبارزه با موادمخدر همکاری‌های بیشتری داشته باشند.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران و همچنین کشور هندوستان، تجارب خوبی در حوزه‌ درمان و بازپروری معتادان دارند که دو کشور می‌توانند در این امر، تبادل اطلاعات کنند.
دبیرکل ستاد بیان کرد: در مراکز درمان اعتیادی که در کشورمان وجود دارد، برای درمان معتادان، خدمات سم‌زدایی، بازپروری و صیانت انجام می‌شود، همچنین مددجویان این مراکز، در حین درمان، حرفه و مهارتی می‌آموزند تا بلافاصله زمینه اشتغال آنان فراهم شود.
مومنی همچنین بر ادامه همکاری‌ها برای جلوگیری از انحراف پیش‌سازها تاکید کرد و گفت: طبق گزارش‌های رسیده، پیش‌سازهای ترانزیت‏شده از سوی هند به افغانستان، در آن کشور دچار انحراف شده و در تولید موادمخدر به کار می‌روند که نیازمند اعمال نظارت‌ها و محدودیت‌های بیشتری از سوی کشور هند است.
وی در پایان بر همکاری‌های دوجانبه در حوزه مبارزه با موادمخدر و بازنویسی مجدد تفاهم‌نامه همکاری مشترک تاکید کرد.
همچنین آجای بوشان پندی دبیر مبارزه با موادمخدر هند گفت: همکاری دو کشور در عرصه مقابله با موادمخدر ضرورتی غیرقابل انکار است.
وی بر تبادل تجربیات دو کشور در حوزه درمان و بازپروری تاکید کرد و گفت: دولت هند در مبارزه با موادمخدر به سه رکن کاهش تقاضا، کاهش عرضه و تبادل اطلاعات معتقد است.
دبیر مبارزه با موادمخدر هند در پایان با بیان اینکه هیچ دلیلی برای عدم گسترش روابط دو کشور وجود ندارد، گفت: در مسیر دریا، اخیرا کشفیات زیادی داشته‌ایم که نیازمند همکاری‌های دوجانبه در این بخش هستیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام