سرمقاله

ترامپ در برزخ

جلال خوش چهره

رئیس کلانتری ۱۵۸ کیانشهر از دستگیری چهار زورگیر موتورسوار خبر داد که در آخرین اقدام خود از یک ساندویچ فروشی سرقت کرده بودند.
سرهنگ حسین حسین‌زاده در تشریح این خبر گفت: در پی چندین فقره سرقت و زورگیری به شیوه مشابه در منطقه کیانشهر و همچنین محلات اطراف، اجرای طرح مهار جهت شناسایی و دستگیری سارقین در دستور کار کلانتری ۱۵۸ کیانشهر قرار گرفت و گشت‌های کلانتری به صورت محسوس و نامحسوس در نقاط آلوده محدوده فعال شدند.
سرانجام در ساعت ۲۱:۰۰ پانزدهم بهمن ماه سال جاری، ماموران کلانتری حین گشت‌زنی متوجه تعقیب و گریز یک خودروی شخصی ۲۰۶ با دو موتورسیکلت (هرکدام با دو سرنشین جوان) شدند. با مشاهده صحنه تعقیب و گریز و اطلاع از هویت سرنشیان موتورسوار به عنوان سارقان زورگیر، ماموران کلانتری به تعقیب سرنشیان یکی از موتورها پرداخته و پس از گذشت ده دقیقه تعقیب و گریز نهایتا موفق به دستگیری هر دو سرنشین آن شدند. با دستگیری و انتقال دو جوان موتورسوار به عنوان سارقین زورگیر، راننده خودرو شخصی ۲۰۶ نیز در کلانتری حاضر شد و ضمن شناسایی دو متهم دستگیر شده، عنوان کرد که این دو متهم به همراه همدستان خود اقدام به سرقت از مغازه  ساندویچ‌فروشی وی کردند.
صاحب مغازه ساندویچ ‌فروشی در اظهاراتش به ماموران گفت: متهمان به بهانه خرید ساندویچ وارد مغازه شده و در حالی که دو نفر از آنها بیرون از مغازه ایستاده و مراقب اطراف بودند، دو نفر دیگر وارد مغازه شده و  با تهدید قمه و همزمان به هم ریختن مغازه، بنده را تهدید کرده و اقدام به سرقت پول نقد داخل مغازه به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان پول، ساعت مچی و... کرده و پس از آن از محل فرار کردند. سارقان با موتورسیکلت از محل فرار کردند که در همین زمان خواهرزاده‌ام با ماشین در محل حاضر شد که با اطلاع از موضوع سرقت، با خودرو شخصی وی به تعقیب آنها پرداختیم که خوشبختانه دو نفر از آنها توسط گشت کلانتری دستگیر شدند.
با آغاز تحقیقات، متهمان صراحتا به زورگیری از مغازه ساندویچ ‌فروشی و همچنین انجام سرقت‌های مشابه در منطقه کیانشهر، شهرک بروجردی و شهرک‌های اطراف اعتراف کرده و دو همدست خود را نیز معرفی کردند. بلافاصله ماموران کلانتری با مراجعه به محل سکونت دو متهم متواری شده از صحنه تعقیب و گریز، آنها را که قصد متواری شدن داشتند دستگیر و به کلانتری منتقل کردند.
با کشف قسمتی از اموال مسروقه در مخفیگاه متهمان و در ادامه شناسایی تعدادی از مالباختگان، ماموران اطلاع پیدا کردند که متهمان درصورت مقاومت مالباختگان، آنها را با ضربات سنگ مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند. همزمان با اظهارات مشابه تعدادی از مالباختگان مبنی بر مورد ضرب و شتم قرار گرفتن با ضربات سنگ، ماموران در زمان دستگیری دو متهم در تعقیب و گریز و در بازرسی بدنی از آنها چندین قلوه سنگ پیدا کرده بودند که برابر اظهارات مالباختگان مشخص شد از سنگ‌ها جهت ضرب و جرح مالباختگان استفاده شده است.
سرهنگ حسین حسین‌زاده، رئیس کلانتری ۱۵۸ کیانشهر با اعلام این خبر گفت: متهمان پرونده که اعتیاد به مصرف موادمخدر از نوع «گل» دارند، صراحتا به بیش از ۵۰ فقره سرقت و زورگیری به این شیوه و شگرد در طول سه ماه گذشته اعتراف کردند که با تشکیل پرونده مقدماتی زورگیری، متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام