EBTEKAR NEWSPAPER
یکشنبه, 04 اسفند 1398   Sunday 23 February 2020

سرمقاله

تاریخ‫گرایی و توسعه‫نیافتگی

کورش الماسی

بعد از ماه‌ها ارزیابی، گوگل بالاخره تصمیم گرفت تا یافتن نتایج جست‌وجوهای گذشته‌ کاربران، ساده‌تر انجام بپذیرد. غول اینترنتی دنیا از کارت‌های فعالیت خود رونمایی کرد که با استفاده از آن می‌توانید به تفکیک موضوع، نتایج جست‌وجو‌های گذشته‌ خود را مشاهده کنید.
به طور کلی ویژگی یاد شده می‌تواند کار بسیاری از کاربران را ساده کند، چرا که به آن‌ها اجازه خواهد داد بدون اینکه همه مراحل جست‌وجوهای گذشته‌ خود را تکرار کنند، نتایج قدیمی را مشاهده و کار خود را ادامه دهند.
اگر به حساب کاربری گوگل خود متصل شده باشید، می‌توانید با زدن روی گزینه‌your related activity لینک‌هایی را که در گذشته مشاهده کرده‌اید، نیز ببینید. همچنین می‌توانید برخی از صفحات را ذخیره‌سازی کنید تا بعدا به آن‌ها سر بزنید.
لازم به ذکر است که امکان مدیریت کارت‌ها نیز وجود دارد. شما می‌توانید بنابر نیاز خود این کارت‌ها را حذف کنید یا آن‌ها را نگه دارید و یا حتی به طور کلی این ویژگی را غیرفعال کنید.
ویژگی یاد‌شده از طریق وب‌سایت موبایل گوگل و اپلیکیشن‌های انگلیسی این شرکت در ایالات متحده در دسترس قرار گرفته است. هنوز مشخص نیست کارت‌های فعالیت گوگل از چه زمانی به صورت جهانی در دسترس همگان قرار خواهند گرفت.
منبع: دیجیاتو


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام