سرمقاله

ترامپ در برزخ

جلال خوش چهره

کمپانی گوگل تصمیم دارد طی شراکتی با بزرگترین تولیدکننده موبایل‌های اندرویدی، سامسونگ، استاندارد جدید پیامک را به کاربران عرضه کند. این دو شرکت قصد دارند برای بهبود تجربه کاربری، نرم‌افزارهای ارسال پیامک خود را به فناوری RCS مجهز کرده و با یکدیگر همگام‌سازی کنند.
بر اساس اظهارات گوگل، نخستین نشانه‌های شراکت این شرکت با کمپانی کره‌ای را می‌توان در پرچمداران سری S8 و پس از آن مشاهده کرد. طبق گفته مقامات کمپانی ساکن مانتین ویو، همه گلکسی‌های جدید به صورت پیش‌فرض از فناوری RCS بهره‌مند خواهند بود.
لازم به ذکر است که تکنولوژی RCS یا خدمات ارتباطی غنی، به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر با کیفیت و ویدیوها را از طریق پیامک ارسال کنند و حتی از تایپ عبارات توسط طرف مقابل (پیش از ارسال) آگاه شوند. فناوری مذکور در واقع تجربه‌ای مانند پیام‌رسان‌های اینترنتی را فراهم می‌کند اما برای استفاده از آن، هر دو طرف ارتباط باید از دستگاه‌های مجهز به RCS استفاده کرده و اپراتورها نیز از این فناوری پشتیبانی کنند.
گوگل با توجه به سهم بازار بالای سامسونگ این شرکت را برای فراگیر کردن فناوری RCS انتخاب کرده و انتظار می‌رود طی سال‌های پیش‌رو و با پیشرفت زیرساخت‌ها، RCS جایگزین SMS شود.
منبع: دیجیاتو


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام