سرمقاله

لبنان پس از انفجار

جلال خوش‫چهره

موفقیت بوگاتی دیوو شاید زمینه‌ساز تولید محصولات سفارشی جدید توسط این خودروساز افسانه‌ای باشد. ظاهراً بوگاتی در حال توسعه نسخه‌های سفارشی شیرون با نام‌های سوپرلگرا، SS و آپرتا است. شاید در آینده حتی خودرویی الکتریکی و پرفورمنس نیز توسط بوگاتی تولید شود.
همان‌گونه که نام خودرو نشان می‌دهد، شیرون سوپرلگرا نسخه‌ سبک‌تر این هایپرکار خواهد بود. این برند در حال توسعه‌ قطعات سبک‌وزن جدید همانند کالیپرهای ترمز و برف‌پاک‌کن‌ها با پرینت سه‌بعدی است.
شیرون SS نسخه‌ قوی‌تر و خاص‌تر این خودرو برای حضور در پیست خواهد بود. قطعات سبک‌وزن جدید این خودرو شاید باعث بهبود پرفورمنس شوند و شایعاتی هم درباره افزایش قدرت تولیدی پیشرانه‌ 16 سیلندر 8 لیتری کواد توربو به گوش رسیده است.
نهایتاً به خودروی شیرون آپرتا می‌رسیم که نسخه‌ روباز این خودرو خواهد بود. در این مورد شاهد پانل جداشدنی‌ای خواهیم بود که به مالکان این فرصت را خواهد داد تا از پیچش باد در موهای خود لذت ببرند.
البته مقامات رده‌بالای بوگاتی پیش از این گفته بودند نسخه‌ روباز این هایپرکار ساخته نخواهد شد.
به منظور قوت بخشیدن به این شایعات، بوگاتی قبلاً شروع به گسترش خانواده‌ شیرون کرده است.
این برند در مارس سال جاری از نسخه‌ شیرون اسپورت با 18 کیلوگرم وزن سبک‌تر که سیستم تعلیق سفت‌تری دارد رونمایی کرد.
در ماه جولای نیز شاهد معرفی مدل جدید اسکای ویوو از شیرون بودیم که دارای پانل‌های شیشه‌ای ثابت به منظور ورود نور بیشتر به کابین بود و همچنین از افزایش 2.7 سانتی‌متری فضای سر سود می‌برد.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام