سرمقاله

لبنان پس از انفجار

جلال خوش‫چهره

معاون آموزشی وزارت علوم شروط این وزارتخانه برای ورود دانشجویان ایرانی از خارج به داخل کشور را تشریح کرد.
به گزارش ایلنا، مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به سوالی درباره شرایط ورود دانشجویان ایرانی از خارج به داخل کشور با توجه به درخواست‌ها در این زمینه بعد از بالا رفتن نرخ ارز گفت: ما شرایط را به همه دانشگاه‌ها ابلاغ کردیم و اطلاعیه‌ای هم در زمینه چگونگی شرایط بازگشت و نحوه ثبت‌نام دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور درس می‌خوانده‌اند، ارائه شده‌است.
وی خاطرنشان کرد: راه ورود این دانشجویان به داخل نیز از دو مسیر است؛ یک راه به این صورت است که دانشجویان می‌توانند؛ مستقیما به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنند و در صورتی که دانشگاه آنها را پذیرفت،‌ اطلاعات و مشخصات دانشجو را به ما می‌دهند و ما بررسی می‌کنیم که آیا این فرد مورد تایید برای ثبت‌نام در دانشگاه مذکور هست یا خیر؟
او در خصوص روش دوم ثبت‌ درخواست این دسته از دانشجویان بیان کرد: روش دیگر به این صورت است که دانشجویان می‌توانند از طریق سامانه‌ای که در معاونت دانشجویی تعریف شده، درخواست خود را وارد سامانه کنند و هر دو وجه امکان‌پذیر است، ولی در هر صورت تصمیم نهایی را معاونت دانشجویی وزارتخانه می‌گیرد.
معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: البته این تصمیم در رابطه با بازگشت دانشجویان ایرانی فقط تا پایان سال ۹۷ اجرایی می‌شود و بعد از سال ۹۷ کسی مشمول این قانون نمی‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام