سرمقاله

ترامپ در برزخ

جلال خوش چهره

سرویس‌های مدرسه سال‌های دور را به یاد دارید؟ خودروهایی به‌غایت قدیمی، تنگ و نمناک و البته با نشتی‌های مرموز در بخش زیرین بدنه! فراموش کردن آن روزها، آن صندلی‌های ناراحت، سواری سفت و البته رفتن به مدرسه در روزهای برفی و سرد را به سختی می‌توان فراموش کرد! اما تفاوتی بین ما دهه شصت و هفتادی‌ها با بچه‌های امروزی وجود دارد!
اگر اتوبوس مدرسه توانایی آفرود چشمگیری به دست آورد نتیجه چه خواهد شد؟ حاصل این کار اتوبوس آفرود و خشن تورسوس پرتورین خواهد بود که خودرویی ایده آل برای سیر و سفر در زمین‌های صعب‌العبور محسوب می‌شود.
سازنده‌ این اتوبوس عجیب ادعا می‌کند اولین اتوبوس آفرود هوی دیوتی دنیا را ساخته و قطعاً مدارک زیادی هم برای اثبات این موضوع به همراه دارد. اتوبوس مورد بحث می‌تواند تا 35 نفر را به همراه تجهیزات آن‌ها حمل کند. این وسیله ارتفاع 400 میلی‌متری از سطح زمین دارد و می‌تواند تا 700 میلی‌متر وارد آب شود. برای یک اتوبوس آفرود مشخصات بسیار خوبی محسوب می‌شود! پرتورین برای بردن افراد به مناطق خشن و سرسخت در سراسر دنیا و همچنین حمل‌ونقل کارمندان به مناطق مشخصی همچون معدن، گاز و نفت و … طراحی شده است.
تورسوس پرتورین پیشرانه 6 سیلندر 6.9 لیتری دیزلی دارد که قدرت 240 اسب بخاری و گشتاور 925 نیوتون متری تولید می‌کند. حداکثر سرعت اتوبوس مورد بحث به 117 کیلومتر در ساعت محدود شده که البته توجیه‌پذیر است. البته همه ‌چیز این اتوبوس در آفرود خلاصه نمی‌شود زیرا از برخی ویژگی‌های اشرافی نیز برخوردار است. هر صندلی که قابل تنظیم بوده دارای کمربند سه‌نقطه‌ای است و یک دی‌وی‌دی پلیر مرکزی با بلندگوهای مختلف تعبیه شده است. شیشه‌ها دودی بوده و هر صندلی دارای چراغ سفر و دریچه سیستم تهویه است.
تورسوس پرتورین دیوانه‌وار به نظر می‌رسد. این اتوبوس بزرگ برای حمله به اورست طراحی شده است. اگر مدارس از این اتوبوس‌ها داشتند قطعاً دانش آموزان استقبال بیشتری از آن به عمل می‌آوردند!
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام