سرمقاله

احزاب اقتصادی و اخزاب سیاسی

کورش الماسی

طرح توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری به طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
به گزارش «ابتکار»، اسحاق جهانگیری صبح دیروز در جریان سفر به استان اصفهان ضمن افتتاح پروژه توسعه فولاد سازی و نورد پیوسته سبا از بخش‌های مختلف خط تولید این کارخانه بازدید کرد و با توضیحات وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران اجرایی پروژه در جریان جزئیات این طرح و افزایش ظرفیت آن قرار گرفت.
با افتتاح رسمی طرح توسعه فولاد سازی و نورد پیوسته سبا، ظرفیت تولید از 750 هزار تن به 1 میلیون و 600 هزار تن خواهد رسید.
تولیدات این کارخانه شامل کلاف نورد گرم، ورق‌های فولادی و ورق عاج‌دار می‌شود و میزان سرمایه‌گذاری انجام شده 146 میلیون یورو و 2536 میلیارد ریال و در مجموع 220 میلیون یورو است.
با افتتاح این طرح برای 150 نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی شده است.
معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: مهمترین هدف آمریکایی‌ها در مقطع فعلی زمین‌گیر کردن اقتصاد ایران و آسیب جدی است تا زندگی را برای مردم سخت و دامنه نارضایتی‌ها توسعه پیدا کرده و به اهداف خود دست پیدا کنند.
اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح پروژه توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا در شرکت فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد: استان اصفهان در همه بخش‌های کشور پیشتاز بوده و در تحولات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در ایران استانی مثل اصفهان که نقش اصلی ایفا کرده باشد را نداریم و هیچ پیشرفت مهم اقتصادی و صنعتی وجود ندارد که اصفهان کانون و نقطه اصلی توسعه و پیشرفت نبوده باشد.
جهانگیری تاکید کرد: برداشت ما این است که اروپایی‌ها مصمم هستند نظرات ایران تامین شود، ولی آنچه در عمل اتفاق می‌افتد باید منتظر بمانیم و ببینیم مهمترین هدف آمریکایی‌ها در مقطع فعلی زمین‌گیر کردن اقتصاد ایران و آسیب جدی است تا زندگی را برای مردم سخت و دامنه نارضایتی ها توسعه پیدا کرده و به اهداف خود دست پیدا کنند.
وی اظهار کرد: ما به عنوان مسئولان جمهوری اسلامی و ملت ایران در مقابل این راهبرد، راهبردی اتخاذ کرده ایم با مقاومت و برنامه‌ریزی دقیق و دقت نظر در اجرا برنامه های طرف مقابل را به شکست بکشانیم و زندگی مردم را از آسیب مصون نگه داریم، ولی هم ما می‌دانیم و هم مردم که شرایط جدید دشواری پیش رو است.
وی با بیان اینکه فرزندان این سرزمین می‌توانند تولید و صادرات خود را افزایش دهند، تاکید کرد: اگر بتوانیم در بحث صادرات موفق شویم، آمریکایی‌ها نظام بانکی دنیا را در فشار قرار خواهند داد و پول صادرات‌مان را اجازه نمی‌دهند که دریافت کنیم همچنین در مرحله بعد می‌خواهند تلاش کنند مانع واردات مورد نیاز ما شوند. کشتیرانی و بنادر ما را تحریم کردند که به هرحال موضوع جدی است و به عزم و اراده جدی نیاز دارد.
جهانگیری اضافه کرد: با قیمت و کیفیت خوب می‌توانیم بسیاری از کالاها را در کشور تامین کنیم، کالاهایی که نمونه آن در کشور وجود دارد یا ظرفیت تولید آن در کشور وجود دارد وارد نمی کنیم. متاسفم که یک عده منتظرند ببینند چطور می‌توانند ملت را غارت کنند، ولی ما حتما آنها را به موقع ادب خواهیم کرد.
وی با تاکید بر این موضوع که افتتاح فولاد سبا در زمان وزارت بنده در صنعت رقم خورده و شما می‌توانید نیازهای خود را در داخل کشور تامین کنید، گفت: منابع آب محدودیت جدی است و مدیرعامل فولاد مبارکه اعلام کاهش 75 درصدی می‌کند که این افتخار جدی است. اگر 10 درصد در کل بخش‌ها در مصرف آب صرفه‌جویی شود هیچ کمبودی برای هیچ استانی و در هیچ بخشی نداریم.
امروز مشکلات کشور افزایش پیدا کرده است
معاون اول رئیس‌جمهوری با آیت‌الله حاج شیخ محمد ناصری دولت‌آبادی از روحانیون و علمای استان اصفهان دیدار کرد.
اسحاق جهانگیری ظهر روز گذشته و در ادامه برنامه‌های سفر اصفهان، در بیت آیت‌الله حاج شیخ محمد ناصری دولت‌آبادی حضور یافت و با وی پیرامون موضوعات مختلف از جمله مسائل کشور گفت‌وگو کرد.
معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه امروز مشکلات کشور افزایش پیدا کرده و دشمنان دین و ملت ایران قصد دارند که به کشور ما آسیب وارد کنند تصریح کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری به حمایت و دعای خیر علما و روحانیون کشور نیازمند هستیم تا بتوانیم از مشکلات عبور کنیم.
آیت‌الله حاج شیخ محمد ناصری دولت‌آبادی نیز در این دیدار با دعا برای توفیق دولت و همه مسئولان کشور در خدمت‌رسانی به مردم گفت: امیدوارم با مدیریت رئیس‌جمهوری و اعضای دولت شاهد حل مسائل و مشکلات باشیم و بتوانیم بر فشارها و تهدیدات دشمنان از جمله آمریکا غلبه کنیم.
راه‌حل عبور از مشکلات انسجام قوا، جریان‌های سیاسی و مردم با یکدیگر است
آخرین برنامه جهانگیری در سفر به اصفهان دیدار با آیت‌الله مظاهری امام جمعه و رئیس حوزه علمیه اصفهان بود. جهانگیری در این دیدار با تشریح شرایط کشور و تحریم‌های جدید آمریکا گفت: در شرایط کنونی تنها راه عبور از موانع و مشکلات موجود انسجام قوای سه‌گانه، جریان‌های سیاسی و نخبگان و مردم در داخل کشور است.
معاون اول رئیس‌جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مسئله کم‌آبی در کل کشور گفت: بحران آب مشکل عمومی کشور است و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده دغدغه مردم در این خصوص برطرف شود.
وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای تامین آب استان اصفهان و نیز تامین معیشت آن دسته از کشاورزانی که به خاطر کمبود آب دچار مشکل شدند اظهار امیدواری کرد با تحقق تصمیم‌های اتخاذ شده و افزایش نزولات آسمانی مشکلات استان در این باره برطرف شود.
آیت‌الله مظاهری نیز در این دیدار با اشاره به سوابق معاون اول رئیس‌جمهوری در مسئولیت‌های مختلف گفت: عقلانیت و صفای دکتر جهانگیری در زمان استانداری اصفهان و کارهای خوب و ماندگار ایشان در زمان وزارت همواره منشا خیر بوده است و ما از شما راضی هستیم.
رئیس حوزه علمیه اصفهان هدف دشمنان را ایجاد اختلاف میان مسئولان دانست و گفت: ایجاد اختلاف موجب می‌شود تا مسئولان در پیشبرد کارها و خدمت مردم نتوانند همه قوت خود را به کار گیرند. مردم امروز در مضیقه هستند و حل مشکلات نیازمند اتحاد، هماهنگی و همسویی است.
وی با اشاره به موضوع کم آبی در استان اصفهان و تلاش‌های انجام‌شده گفت: خوشبختانه در تامین آب شرب مردم مشکلی ایجاد نشده و مسئولان توانستند این موضوع را به خوبی اداره کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام