سرمقاله

سوالات بی‫جواب در هیاهوی سوال از رئیس جمهوری

ژوبین صفاری

استون مارتین تایید کرده که بچه والکری جدید این خودروساز برای رقابت با فراری 488 GTB و مک لارن 720S طراحی شده و از قوای محرکه هیبریدی استفاده خواهد کرد.
مدیرعامل این کمپانی بریتانیایی آقای اندی پالمر در خلال برگزاری نمایشگاه خودروی ژنو 2018 گفته که این سوپرکار پیشرانه وسط با همکاری تیم فرمول 1 ردبول ریسینگ توسعه یافته و در سال 2020 عرضه خواهد شد.
پالمر اطلاعات زیادی را درباره قوای محرکه این محصول جدید منتشر نکرده اما تایید کرده این خودرو از نوع هیبریدی خواهد بود. این مدیر ارشد احتمال استفاده از پیشرانه 12 سیلندر را به دلیل وزن بالا رد کرده است. موتورینگ می‌گوید یک نسخه از پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربوی مرسدس-ای ام جی احتمالاً محتمل‌ترین گزینه برای این خودرو است. احتمالاً پیشرانه یاد شده با همکاری یک واحد الکتریکی می‌تواند قدرت حول و حوش 700 اسب بخار را تولید کند.
مدیرعامل استون مارتین تنها درباره قوای محرکه این سوپرکار سخن نگفته است بلکه به این نکته هم اشاره کرده که ساختار این خودرو دارای مونوکوک فیبر کربنی ویژه به همراه ساختارهای تصادف آلومینیومی در جلو و عقب است. این زیرساخت به محصول جدید استون مارتین اجازه می‌دهد همچون والکری فوق‌العاده سبک‌وزن باشد.
پالمر همچنین گفته که والکری تنها برای حضور پررنگ استون مارتین در میانه بازار سوپرکارهای پیشرانه وسط خلق شده است. او گفته است: «دلیل ساخت والکری آماده‌سازی زمین بازی برای تولید رقیب فراری 488 بوده است. استون پیش از این هرگز سوپرکاری پیشرانه وسط نساخته بود و اگر شما قبلاً برای ساخت سریع‌ترین خودروی دنیا مشهور و در فرمول 1 نیز حضور داشته باشید بنابراین خواهید توانست یک سوپرکار پیشرانه وسط بسازید.»
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام