سرمقاله

روانکاوی سیاسی

کورش الماسی

رئیس پلیس استان خراسان‌رضوی از پایان گروگان‌گیری در مشهد با رهایی گروگان خبر داد.
به گزارش میزان، سردار قادر کریمی گفت: بعد از ظهر پنج‌شنبه گذشته یک دستگاه وانت پیکان که رانندگی آن را جوان ۲۵ساله تبعه خارجی به عهده داشت در مسیر میدان آزادی به سمت میدان جهاد حرکت می‌کرد که ناگهان در اطراف میدان جمهوری اسلامی توسط سرنشینان یک دستگاه پراید متوقف شد.
وی افزود: سرنشینان مسلح پراید با تهدید به مرگ و استفاده از افشانه فلفل، راننده وانت را از پشت فرمان بیرون کشیدند و به وسیله یک دستگاه خودروی پراید در حالی که پیرمرد و کودک سرنشین وانت را که بار ضایعاتی آهن داشتند در محل رها کردند، گروگان را به محل نامعلومی منتقل کردند. فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی تصریح کرد: پرونده گروگان‌گیری مسلحانه با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع به پلیس آگاهی ارسال شد و گروه زبده‌ای از کارآگاهان اداره جنایی پیگیری این پرونده را به عهده گرفتند. سردار کریمی با اشاره به اینکه پیامک‌ها و تلفن‌های تهدیدآمیز گروگان‌گیران ساعتی بعد از وقوع جرم آغاز شد، ادامه داد: در حالی که بررسی‌های اطلاعاتی با به کارگیری شیوه‌های فنی و پلیسی وارد مرحله جدیدی شده بود، گروگان‌گیران در تماس با یکی از برادران راننده ۲۵ساله تقاضای ۱۰۰هزار یورو کردند. وی اظهار کرد: آنان با تهدید به کشتن گروگان، فیلمی را نیز از طریق تلگرام ارسال کردند که نشان می‌داد راننده ۲۵ساله با غل‌وزنجیر در یک اتاق شکنجه می‌شود و اگر پول را پرداخت نکنند گروگان را با شلیک گلوله خواهند کشت. این مقام ارشد انتظامی خراسان‌رضوی گفت: کارآگاهان با دادن آموزش‌های لازم به خانواده گروگان، از آن‌ها خواستند مبلغ ۵۰هزار یورو را طی یک قرار به گروگان‌گیران پرداخت کنند بنابراین قرار مذکور با نظارت و هدایت کارآگاهان در منطقه الهیه مشهد گذاشته شد و موتورسواری با برداشت ارز‌های خارجی در بیابان‌های این منطقه و تاریکی شب ناپدید شد. سردار کریمی خاطرنشان کرد: با به نتیجه رسیدن رصد‌های اطلاعاتی کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه سردسته مسلح باند را در منطقه بلوار آزادی شناسایی کنند. وی گفت: ماموران انتظامی استان سپس با هماهنگی مقام قضائی ساعت ۲ بامداد دوشنبه متهم را در حال استراحت در مخفیگاهش دستگیر کردند. در این عملیات یک عدد سلاح کمری به همراه مهمات و ۵۰هزار یورو ارز خارجی کشف شد.
سردار کریمی افزود: با اعترافات سردسته باند، بلافاصله عملیات شبانه کارآگاهان برای دستگیری ۲متهم دیگر پرونده ادامه یافت و ۲همدست دیگر او نیز به در این عملیات دستگیر شدند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام