سرمقاله

روانکاوی سیاسی

کورش الماسی

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، نحوه محاسبه و پرداخت اجاره بهای سراها(خوابگاه‌ها) و نحوه پرداخت بدهی نیم‌سال‌های قبلی را تشریح کرد.
به گزارش مهر به نقل از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، با توجه به چهل و پنجمین مصوبه هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان در ابتدای هر نیم سال تحصیلی و قبل از ورود به سرای(خوابگاه) دانشجویی ملزم به پرداخت اجاره‌بها هستند که در این صورت تا ۹۰روز از ابتدای نیم‌سال تحصیلی مشمول ۱۰درصد تخفیف می‌شوند.
در صورت پرداخت نکردن مبلغ از روز ۹۱ تا پایان نیم‌سال تحصیلی مبلغ تخفیف از بدهی سکونت نقدی کسر شده و مبلغ به صورت نقدی و بدون تخفیف محاسبه می‌شود، تغییرنام می‌یابد و استفاده از سرا(خوابگاه) در نیم‌سال بعد مشمول تسویه بدهی خواهد بود.
در این راستا نحوه محاسبه و پرداخت اجاره بهای سراها و نحوه پرداخت بدهی نیم سال‌های قبلی به این شرح است: درخصوص دانشجویانی که یک دوره تحصیلی و چند نیم سال از سرا بهره‌مند هستند، مبلغ اجاره‌بهایی که به صورت نقدی ثبت شده است باید در ابتدای همان نیم‌سال تحصیلی واریز شود.
در حال حاضر با تغییر اعمال شده در سامانه چنانچه دانشجو برای بدهی نقدی در نیم سال قبلی مبلغی بدهکار باشد واریزی اجاره بهای نیم سال اول ۹۷-۹۶ به بعد برای بدهی های قبلی لحاظ شده تا تصفیه شوند.
اگر نحوه پرداخت اجاره‌بها به جای نقدی به‌صورت بدهی ثبت شده باشد، مشمول این فرایند نمی‌شود و سیستم آن بدهی قابل تقسیط در زمان فارغ التحصیلی تلقی می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام