EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 26 شهریور 1398   Tuesday 17 September 2019

سرمقاله

خلیج‏فارس؛ نزدیک به نقطه جوش

جلال خوش‌چهره

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی بالینی وزارت بهداشت، از بازنگری بسته ترویج زایمان طبیعی با هدف کاهش آمار سزارین در کشور خبر داد.
به گزارش مهر، بهزاد کلانتری در اجلاس معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، با بیان اینکه در زمینه ارتقا هتلینگ اقدامات زیادی توسط مراکز صورت گرفته است، گفت: درحال حاضر توجه به زیرساخت‌های تاسیساتی بیمارستانی در اولویت است.
وی افزود: طرح استحقاق سنجی الکترونیکی درمان بیمه شدگان در چهار استان مازندران، البرز، کرمان و شیراز آغاز شده است، این طرح به منظور شناسایی پوشش بیمه‌ای فرد و همپوشانی بیمه‌ای صورت گرفته است، البته هر بیمارستانی که از لحاظ HIS کامل بوده و اعلام آمادگی کند، می‌تواند تحت سرویس قرار گیرد.
کلانتری ادامه داد: بازنگری بسته ترویج زایمان طبیعی نیز با هدف کاهش هرچه بیشتر تعداد سزارین‌ها صورت گرفته است که این بازنگری تا آخر هفته به دانشگاه‌ها ارسال خواهد شد تا با دریافت نقطه نظرات همکاران از ۱۶فروردین ۹۷ شیوه بازنگری شده آن اجرایی شود.
وی گفت: در زمینه ارتقا هتلینگ اقدامات زیادی توسط مراکز صورت گرفته است، با توجه به بازدیدهای صورت گرفته در حال حاضر توجه به زیرساخت‌های تاسیساتی بیمارستانی در اولویت است، بنابراین در این راستا با معاونت توسعه هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.
کلانتری اظهارکرد: تفکیک کلینیک‌های ویژه با هدف ایجاد استقلال در این دسته از مراکز بوده که زمینه‌ساز رضایت هر دو گروه بیمار و پزشکان شده است، دانشگاه‌ها می‌توانند مراکز را با در نظر داشتن هر نوع شیوه مدیریتی واگذاری کنند، مناسب‌ترین عملکرد دانشگاه‌ها در این زمینه و در آینده از موارد قابل بررسی و قابل‌تقدیر خواهد بود.
وی افزود: تاسیس مراکز جامع توانبخشی در هر استان با تعرفه دولتی و با مشارکت بخش خصوصی نیز بنا به نیاز باید با جدیت پیگیری شود تا از آغاز سال آینده بحث واگذاری و جانمایی این مراکز با جدیت پیگیری شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام